На Галапагоських островах відкриють музей Одинокого Джорджа Автор: lesya · Опубліковано: 06.07.2012 16:26 · Розділ: Природа

Цими днями стало відомо, що в Національному парку Галапагоських островів вже найближчим часом відкриється музей Одинокого Джорджа, присвячений останньому представнику виду Абінгдонської слонової черепахи, який помер у червні цього року у віці більше 100 років.

Музей відкриють на острові Санта-Крус, в місці, відомому як La Casona. Назвуть його на честь знаменитої черепахи. Повідомляється, що у музеї розміщуватиметься забальзамоване тіло тварини. А поки що тимчасовим притулком для мертвого Одинокого Джорджа стане центр прийому відвідувачів на тому ж таки острові.

Одинокий Джордж (фото з сайту mignews.com.ua)
Одинокий Джордж (фото з сайту mignews.com.ua)

Протягом найближчого часу для відвідувачів закриють останнє місце проживання Джорджа: на даний час там проживають самки інших видів, які мешкали разом з ним. А вся справа в тому, що на даний час у черепах спостерігається період нересту, отож вчені сподіваються, що одна з них була запліднена Одиноким Джорджем. З липня по листопад, коли маленькі черепахи з'являться на світ, спеціалісти зможуть визначити, чи залишив Одинокий Джордж потомство, повідомляє BuenoLatina.ru.

У даному контексті нагадаємо також, що слонові черепахи були майже повністю винищені на Галапагоських островах близько 150 років тому - китобої забрали з островів декілька мільйонів представників виду, пустивши їх на харчі. Моряки називали черепах «живими консервами» у зв’язку з тим, що ті могли протягом тривалого часу мешкати в трюмі корабля без їжі та води. Вчені знайшли Одинокого Джорджа в грудні 1972 року на острові Пінта. Його було названо на честь американського актора Джорджа Гобелена.

За словами фахівців, черепаха не була надто старою - передбачається, що причиною смерті стало характерне для таких черепах захворювання серця.

Окрім того, за твердженням спеціалістів, черепахи цього виду зберігають здатність до відтворення і у віці 200 років. Але після смерті Джорджа підвид Абінгдонської слонової черепахи вважається вимерлим.

Протягом тривалого часу зоологи намагалися отримати від Джорджа потомство, однак всі спроби закінчувалися невдачею. Свого часу вчені вважали, що Джордж взагалі не здатний до репродукції, однак у травні 2007 року після проведення спеціального генетичного аналізу двох тисяч черепах вчені відшукали самку з вулкана Вольф, генетично схожу з Джорджем, яка, як виявилося, є гібридом і має по батьківській лінії родича Джорджа. Після цього в учених чого з'явилася надія на продовження роду. Та дарма: запліднення відбулося, однак зародки в яйцях виявилися нежиттєздатними.

Джорджа частенько називали найзнаменитішим холостяком світу.

Джерело: http://news.siteua.org

Інші новини розділу