США втілюють в життя пророцтво Ванги Автор: lesya · Опубліковано: 06.07.2012 12:14 · Розділ: Екологія

Знаменита Ванга свого часу пророкувала, що в Північній Америці станеться велика катастрофа на воді, спричинена діяльністю людини. Вода у всьому океані стане чорною і її не можна буде пити. Зупиняться всі підводні течії, а вітри принесуть на Землю спершу страшну спеку і пожежі, а потім сильні холоди.

Схоже, США мають намір втілити пророцтво Ванги в життя. «Сланцева революція», про яку так довго говорили країни-імпортери газу, відбулася: у США відпала потреба в імпорті газу. За словами експертів, все це може закінчитися екологічною катастрофою глобальних масштабів.

Сланцевий газ (фото з galychyna.info)
Сланцевий газ (фото з galychyna.info)

Те, що горючого газу вдосталь в сланцевих шарах землі - невеликих природних резервуарах, - відомо давно. Вперше про їх видобуток заговорили ще в 60-і роки минулого століття. Однак лише в 2005-2006 роках ідеї почали втілюватися в життя. Саме в цей час американці почали застосовувати метод горизонтального буріння та розривати перегородки між пластами шляхом закачування в надра спеціальної рідини. Цей метод отримав назву гідророзриву пластів. В результаті цього за чотири роки видобуток сланцевого газу в США зріс у 40 разів.

Видобуток сланцевого газу породив багато дискусій. А вся справа в тому, що є він, цей газ, буквально всюди, в тім числі й в енергозалежних країнах Європи. Трохи раніше його в достатніх кількостях виявили в Нідерландах, Швеції, Великобританії, Польщі, Литві та Україні. Всі ці країни в недалекому майбутньому можуть стати експортерами газу. Так, згідно з деякими прогнозами до 2030 р. найбільшим виробником газу в ЄС стане Польща: тут видобуватиметься до 30 млрд кубометрів сланцевого газу на рік. Питання із опаленням буде вирішеним один раз і назавжди, а для того, щоб опалюватись було безпечно, необхідно проводити проектирование пожарной сигнализации, а це робить компанія Мега-Ладон.

Однак видобуток сланцевого газу - річ абсолютно ненадійна. Справа в тому, що для видобутку газу зі сланців необхідно бурити безліч свердловин на великій площі. А вільних земель у Європі не так уже й багато. Окрім того, розробка сланців серйозно загрожує навколишньому середовищу.

Так, для гідророзриву пластів у свердловини закачується токсичний хімічний розчин. І немає ніякої гарантії, що він не потрапить у підземні водоносні горизонти, які використовуються людиною. До речі, саме такий сюжет ліг в основу документального фільму Джоша Фокса «Газ-ленд», в якому показано, як з крана у Пенсильванського фермера тече в буквальному сенсі «вогняна вода», яка спалахує через газ, що проник у водоносний шар.

Видобуток сланцевого газу породив у Європі безліч дискусій, а в Болгарії, Ірландії та Франції ця його взагалі заборонили, обравши чистоту підземних джерел та навколишнього середовища.

Джерело: http://news.rambler.ru/

Інші новини розділу