"Лихоманка Бібера": фанати співака стають біберозалежними Автор: lesya · Опубліковано: 05.07.2012 14:23 · Розділ: Музика

Вчені з усього світу стривожені зростаючою популярністю знаменитого канадського виконавця Джастіна Бібера: виявляється, фанати молодого співака не в змозі позбутися своєї одержимості поп-ідолом. Провідні неврологи пояснюють це тим, що образ виконавця нібито "зашитий" в мізки фанатів. Про це повідомляє британське видання Daily Mail.

За словами професора Деніеля Левітіна, невролога канадського університету імені Макгілла, явище, яке отримало назву "лихоманки Бібера", і супроводжується пронизливими вереском, втратою свідомості та нав'язливим бажанням безперервно стежити за останніми подіями у житті співака через соціальну мережу Tweeter, є справжньою хворобою, пов'язаною з фізичною необхідністю організму.

Так, якщо "біберомани", або, як їх ще називають, "білібери", безперервно слухають музику свого кумира, то в їхньому організмі відбувається хімічна реакція, під час якої виробляються речовини, здатні стимулювати ті частини головного мозку, які відповідають за задоволення. До речі, армія фанатів творчості виконавця чимала – у світі налічується близько 44 мільйонів шанувальників Джастіна Бібера.

"В організмі запускається процес вироблення дофаміну, нейротрансмітера, який виробляється під час будь-якої іншої діяльності, пов'язаної з отриманням задоволення: від оргазму до поїдання шоколаду", - пояснює професор Левітін.

Вчений підкреслює, що в процесі прослуховування музики Бібера обсяги дофаміну, який виробляється в організмі, є значно нижчими, ніж, наприклад, при прийомі наркотиків. В результаті у хворих з'являється одержимість, яка вимагає від фаната все більше й більше слухати Джастіна Бібера, для того, щоб виконати вимоги організму в потребі задоволення.

До речі, зовсім недавно знаменитість закінчила школу. Ще минулого місяця молодик ділився враженнями з британськими журналістами з приводу завершення іспитів. Нарешті Бібер відчув свободу, оскільки розриватися між роботою та навчанням виявилося зовсім не легко.

До речі, сам Джастін не особливо прагнув отримувати знання: хлопець не любить ні читати, ні писати. І залишався він у школі тільки завдяки своїй матері.

І чи вдасться матері переконати Бібера продовжити освіту - невідомо. Однак 29 вересня хлопець розпочне новий тур по Північній Америці з концертною програмою "Повір" із зупинками в таких містах, як Лос Анджелес, Торонто та Нью-Йорк.

Джерело: http://showbiz.siteua.org http://www.point.ru/news/stories/25560/

Інші новини розділу