Після невдалої вечірки Стівен Хокінг переконався, що подорожі у часі неможливі Автор: lesya · Опубліковано: 05.07.2012 12:15 · Розділ: Наука

Цими днями знаменитий британський фізик-теоретик Стівен Хокінг провів вельми неординарний експеримент: учений влаштував вечірку для мандрівників у часі, розіславши запрошення вже після того, як подія відбулася.

Святкування повинне було відбутися 28 червня 2009 року, однак гості з майбутнього перевірку з тріском провалили. "Я там сидів протягом тривалого часу і чекав, але ніхто так і не прийшов. Це було сумне, але доволі інтригуюче видовище: професор Хокінг, оточений канапе та шампанським, з надією чекає, щоб відчинилися двері або ж крізь якусь лазівку в просторі в кімнаті з'явилася машина часу, на зразок тієї, яка була в знаменитому "Докторі Хто", - поділився своїми думками 70-річний учений.

Стівен Хокінг (фото з ru.musorosvalka.wikia.com)
Стівен Хокінг (фото з ru.musorosvalka.wikia.com)

Отож тепер Хокінг переконаний, що має "експериментальні докази того, що подорожі у часі неможливі". Як відомо, згідно із загальною теорією відносності Ейнштейна, викривлення часу та простору таким чином, щоб здійснити подорож назад у часі можливе, однак, за твердженням Хокінга, таке викривлення викличе величезний сплеск радіації, який знищить і машину часу і, можливо, сам простір і час.

"В будь-якому випадку ми всі подорожуємо в часі. При цьому ми можемо прискорити нашу подорож, полетівши, приміром, на високій швидкості на ракеті, а потім, повернувшись, побачити, що на Землі все постаріло або й взагалі вимерло", - підкреслив Хокінг.

Що ж стосується можливості існування інопланетян, то знаменитий фізик також висловив свої сумніви: "Ми вважаємо, що життя на Землі розвивається стихійно, отож цілком можливо, що життя може розвиватися і на інших планетах Всесвіту. Та ми не знаємо, з якою ймовірністю на тій чи іншій планеті може виникнути життя. І ми можемо бути єдиною розумною формою життя в галактиці. А може бути й таке, що розумні форми життя не лише надзвичайно рідкісні, але й знищують самі себе після досягнення певної стадії розвитку технологій".

На підтвердження своїх слів Хокінг наводить той факт, що Землю до цього часу не відвідували інопланетяни. За словами вченого, він не вірить у те, що в НЛО літають інопланетяни. "Чому всі інопланетян є безумцями? Я також не вірю в урядову змову, метою якого є приховати докази існування інопланетян і зберегти для себе передові технології прибульців».

Ще одним свідченням того, що в межах кількох сотень світлових років від нас нема життя, є, на думку вченого той факт, що проект SETI, метою якого є пошук позаземного життя, за час своєї роботи так і не вловив жодного інопланетного сигналу.

Джерело: http://www.newsru.com/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.