Портрет Віктора Цоя закарбували на монетах республіки Фіджі Автор: lesya · Опубліковано: 05.07.2012 12:11 · Розділ: Події у світі

Цими днями портрет знаменитого рок-музиканта Віктора Цоя закарбували на монетах республіки Фіджі. На іншій стороні монети помістили портрет королеви Великобританії.

Так, до ювілею знаменитого рокера випустили пам'ятні монети. Придбати їх можна в офісах Ощадбанку Росії, однак викарбували Цоя не на рублях, а на доларах. Щоправда, не на американських.

Монета з обличчям Віктора Цоя має номінал десять доларів республіки Фіджі. На реверсі, окрім портрета, можна побачити знамениту московську стіну Цоя з написами фанатів та гітару музиканта, а на аверсі монети красується профіль Єлизавети Другої, королеви Великобританії. Справа в тому, що незалежна сьогодні республіка Фіджі колись була англійською колонією, звідси й пішла традиція карбувати монархів Об'єднаного Королівства на грошах.

Зауважимо, що реальна вартість монети суттєво відрізняється від номіналу. Це й не дивно, адже пам'ятна монета виготовлена майже з двадцяти грамів чистого срібла 999-ї проби.

Цой з'явиться на монетах Фіджі
Цой з'явиться на монетах Фіджі

Голова Північно-Західного банку Ощадбанку Росії Олександр Говорун пояснив ідею випустити монети із зображенням Віктора Цоя: «Пісні Віктора Цоя мають надзвичайно сильну енергетику, відображають неординарну, вольову, цілеспрямовану особистість. Нічого дивного немає в тому, що ці пісні затребувані не лише ровесниками Цоя, але й молодими людьми, які живуть вже в зовсім інших реаліях».

Всього випущено вісім тисяч монет. Скоріше за все, їх дуже швидко розкуплять шанувальники співака та нумізмати-новачки, адже серед професійних колекціонерів такі монети не користуються попитом, оскільки вони не були в обігу.

«Такі речі ми, як правило, купуємо за ціною металу, з якого вони виготовлені, - пояснив журналістам антиквар Андрій Соболєв – Якоїсь особливої колекційної цінності вони собою не представляють».

Зауважимо також, що Республіка Островів Фіджі розташовується на архіпелазі Фіджі в південній частині Тихого океану, на схід від Вануату, на захід від Тонга та на південь від Тувалу.

1 долар держави Фіджі по курсу коштує близько сімнадцяти рублів. Отож виходить, що номінал монети складає близько 170 російських рублів.

Що цікаво: стандартної монети номіналом в десять доларів на Фіджі не існує. До речі, монету з Віктором Цоєм і Єлизаветою II вже випускали. Це була монета номіналом у два долари держави Ніуе з серії Великі особистості Росії.

Джерело: http://kp.ru/

Інші новини розділу