Гітлер - правозахисник? Автор: lesya · Опубліковано: 04.07.2012 11:40 · Розділ: Суспільство

Порівняно недавно німецькі експерти вирішили провести спеціальне дослідження, метою якого було з’ясувати, наскільки обізнаними є учні німецьких шкіл в плані історії та політики. Результати проведеного опитування німецьких школярів шокували дослідників: виявляється, кожен другий респондент не знає, ким був Гітлер. Про це пише кореспондент Паоло Лепрі в матеріалі, опублікованому на сайті газети Corriere della Sera.

За словами журналіста, Клаус Шредер, керівник дослідження, професор політичних наук у Вільному університеті Берліна, є «явно засмученим». Це й не дивно - половина учнів німецьких ліцеїв не знає, що Гітлер був диктатором. Та це ще не все: третина ліцеїстів думає, що Гітлер був захисником прав людини, а для 40% опитаних учнів поняття "демократія" і "диктатура" рівнозначні.

У дослідженні Клауса Шредера взяло участь 7400 учнів з п'яти найбільших земель країни: Баварії, Баден-Вюртемберга, Північного Рейну-Вестфалії, Верхньої Саксонії і Тюрінгії, пише видання.

За твердженням професора Шредера, результати дослідження доводять, що "учні німецьких ліцеїв не володіють політичними знаннями та не мають анінайменшого уявлення про такі поняття, як "свобода слова" чи "права людини".

В результаті дослідження також з’ясувалося, що дві третини учнів не знають, що колись НДР була тоталітарною державою, а 40% ліцеїстів не в змозі назвати, до якого типу держави відноситься сучасна Німеччина.

У даному контексті вчені всерйоз замислилися над тим, як виправити ситуацію, що склалася. Професор впевнений, що в даному випадку, окрім викладання сучасної історії, необхідно зміцнити розуміння таких ключових цінностей нашої епохи, як свобода, захист прав людини, плюралізм та правова держава. Окрім того, дехто вважає, що дуже корисними у даному плані будуть поїздки до символічних місць минулого, приміром, візит у колишній нацистський концтабір Освенцім.

Зауважимо, що ситуація не набагато краща й у інших країнах світу – у США, приміром, молодь також не знає, хто такий Гітлер. До речі, нещодавно у США вийшла книга Рея Комфорта під назвою «Гітлер, Бог і Біблія», у якій автор розкриває істинну суть диктатора та причину масового вбивства євреїв.

Перед екранізацією свого бестселера автор вирішив провести невеличке дослідження, з’ясувавши, наскільки молодь ознайомлена з цим періодом історії. Вийшовши на вулиці міста, Рей був шокований – студенти навіть не здогадувалися, хто такий Гітлер…

Джерело: http://inopressa.ru/

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.