Комарі кусають вибраних Автор: lesya · Опубліковано: 04.07.2012 09:13 · Розділ: Краса і здоров'я

Виявляється, комарі є дуже розбірливими в їжі. Ще раніше вчені з’ясували, що хижаками є самки. А самці, навпаки, представляють собою нешкідливих комах, які не кривдять людини і харчуються виключно квітковим нектаром.

Що ж стосується "хижих" самок, то вони за своєю природою є справжніми гурманами.

Комар реагує на запах (фото з chihuashki.ru)
Комар реагує на запах (фото з chihuashki.ru)

Вчені, провівши спеціальне дослідження, з’ясували, що комарі кусають не всіх підряд. Виявляється, комахи дуже тонко реагують на запах. Вони здатні розрізняти до 70 типів запахів та всіляких хімічних сполук.

В рамках дослідження фахівці встановили, що певні запахи є для комарів особливо привабливими. Водночас людина може потрапити в особливу групу недоторканних - тих, чиї запахи не цікаві комарам в принципі.

Вчені навіть склали цікаву статистику. Виявляється, лише одна людина з десяти є надзвичайно смачною для комах. Разом з тим, приблизно одна людина з десяти є тим щасливчиком, якого комарі не чіпають до тих пір, поки в оточенні є "смачні" представники людства.

Раніше фахівці встановили, що на вибір об'єкта для укусів впливають три чинники: вуглекислий газ, який виділяється організмом людини, її тепло та запах поту, який містить звабливу для комах молочну кислоту.

Окрім того, комарі найчастіше нападають на чоловіків, що цілком зрозуміло: чоловіки потіють набагато інтенсивніше, ніж жінки. При цьому, за твердженням спеціалістів, темпераментні чоловіки страждають найбільше - у них рівень гормонів підвищений. Шкіра видає запах мускусу, який до вподоби комарам.

У даному контексті спеціалісти радять вжити відповідних заходів для того, щоб уникнути нападів нав’язливих комах. Якщо ви запланували вилазку на природу, то перед виходом з дому обов'язково прийміть душ. Справа в тому, що самка комара здатна відчути свою жертву за три кілометри. Якщо ж ви приймете душ, імовірність того, що вас «занюхають» з такої відстані, суттєво знижується.

Окрім того, запах тіла можна заглушити. Для цього розітріть листя черемхи, яке допоможе надовго забути про комарів.

Ще комарі ненавидять, як пахне гвоздика, ромашка та камфора. А духи і дезодоранти вони, навпаки, люблять. Тому цими предметами гігієни не варто користуватися безпосередньо перед виходом на природу - солодкі запахи привертають комах.

І на завершення додамо: якщо ви відчули, що вас вкусив комар, то найкраще просто змахніть його з себе. Інакше ви можете занести інфекцію, і місце укусу свербітиме ще декілька днів.

Джерело: http://www.ekhoplanet.ru http://www.1tv.ru/

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.