Експерти розповіли, в яких футболках легше перемагати Автор: lesya · Опубліковано: 03.07.2012 12:53 · Розділ: Спорт

Цими днями у Німецькому музеї спорту та олімпійського руху, який знаходиться в Кельні, відкрилася оригінальна виставка, яка отримала назву "Обмін футболками". Відвідувачі виставки мають унікальну можливість побачити форму німецьких футбольних збірних, починаючи з чемпіонату Європи 1972 року та до сьогоднішнього дня. Мета виставки - розповісти історію дизайну цього незамінного предмета спортивного одягу та з'ясувати, які, власне, моделі залишили особливий слід в історії, принісши везіння своїм власникам.

Міхаель Гайс (Michael Gais), професор Міжнародної школи дизайну в Кельні (International School of Design), з цього приводу зауважив: "Що дійсно важливо у футбольній формі, так це емоція та контекст, у якому відбувається гра".

Серед найзнаменитіших експонатів, які аж ніби зачаровують публіку, - форма Улі Хенесса (Uli Höness), в якій він у 1972 році завоював звання чемпіона Європи. Німецькі футболісти обіграли тоді у фіналі футболістів Радянського Союзу з рахунком 3:0.

Зауважимо також, що значну частину експонатів для виставки надали приватні особи та колекціонери, а не лише футбольні клуби та асоціації. Як з’ясувалося, в реальності колекціонування футболок протягом тривалого часу приваблює значну кількість людей.

Футболки приносять везіння (фото з сайту football24.ua)
Футболки приносять везіння (фото з сайту football24.ua)

Більше того, деякі експонати колись належали справжнім зіркам професійного спорту. Серед них і футболка Лукаса Подольського (Lukas Podolski), нападника збірної Німеччини, який подарував музею форму збірної ФРН 2012 року.

Особливо яскраво на загальному білому тлі виглядають зелені футболки, які збірна Німеччини одягає тоді, коли господарі поля теж носять білий колір, традиційний для німців. Отож не дивно, що серед колекціонерів зелені трико цінуються на вагу золота.

У даному контексті експерти підрахували, що найуспішнішою для німців була футбольна форма 1996 року. Складаючи своєрідний рейтинг, фахівці брали до уваги кількість забитих власниками футболок голів та виграних ігор. У 1996 році футболісти збірної Німеччини здобули перемогу на першості Європи, обігравши у фіналі чехів.

Слід зазначити, що протягом тривалого часу, з моменту популяризації футболу та до 80-х років, форма гравців з точки зору дизайну нічого особливого собою не представляла. Шили її зі звичайної бавовняної тканими, як правило у чорно-білій гамі.

І лише у 1980-х прийшов час дизайну: на трико почали з'являються різнокольорові смужки та лінії. У новому тисячолітті форму почали шити з нових матеріалів, на допомогу дизайнерам прийшли високі технології. На сьогоднішній день футболки здатні і дихання спортсменів полегшувати, і температуру тіла регулювати…

Джерело: http://gazetasng.ru/

Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Як правильно стрибати на скакалці

  Як правильно стрибати на скакалці · lesya · 13.11.2016 14:31

  На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Катання на роликах: всі "за" і "проти"

  Катання на роликах: всі "за" і "проти" · Марина Левицкая · 28.06.2016 21:25

  Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


 • Як віддати дитину на футбол?

  Як віддати дитину на футбол? · Марина Левицкая · 12.06.2016 18:09

  Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.