Вчені створили вакцину, яка вбиває задоволення від куріння Автор: lesya · Опубліковано: 02.07.2012 23:52 · Розділ: Краса і здоров'я

У боротьбі за здоров’я людства та в намаганні подолати різного роду залежності вчені вишукують все нові й нові методи, створюють найрізноманітніші препарати, які б допомогли усім нам дотримуватися здорового способу життя. І ось недавно спеціалісти придумали ще один спосіб для боротьби з курінням – вони створили вакцину проти цієї згубної звички. Так, вчені запропонували заражати курців генетично модифікованим вірусом, який вражає клітини печінки, в результаті чого останні перестануть виробляли білок, що нейтралізує нікотин.

За окремими даними, саме тепер вченим вдалося створити вакцину, яка зможе вивести профілактику куріння на принципово новий рівень. Новий препарат працюватиме наступним чином: він змушуватиме людський організм виробляти білок, який блокує надходження нікотину до мозку курця. В результаті цього люди позбавляться фізичної залежності від вживання тютюну.

Однак радіти поки що рано - вакцину ще не випробовували на людях. Але, за словами спеціалістів, результати експериментів на тваринах доводять, що вакцинація знижує надходження наркотику в мозок на цілих 85%.

Зауважимо також, що цей результат став першим успіхом у створенні вакцини проти паління – до цього часу всі експерименти в цьому напрямку закінчувалися невдачею.

Створити вакцину проти куріння вченим вдалося за допомогою генетично модифікованого вірусу. Потрапляючи в печінку зараженої тварини, вірус «навчає» її клітини синтезувати білок, який зв'язує нікотин.

На сьогоднішній день про побічні наслідки вірусної вакцинації інформації нема.

Дослідження проводилося під керівництвом Рональда Кристала (Ronald Crystal) з Медичного коледжу Вейл-Корнел (Weill Cornell Medical College) у Нью-Йорку. Експерименти проводилися на мишах. Вченим вдалося встановити, що печінка вакцинованих мишей продовжувала виробляти антитіла навіть через 18 тижнів після ін'єкції. А це, за словами вчених, досить-таки тривалий термін, на відміну від попередніх вакцин, термін дії яких був набагато коротший.

Підкреслимо, що клінічні випробування пропонованого Рональдом Кристалом підходу почнуться ще не скоро. А вся справа в тому, що генна терапія з використанням вірусних носіїв сама по собі вимагає ретельного вивчення. Наступним етапом, за словами авторів дослідження, буде випробування вірусного вектора на приматах.

Джерело: http://www.aif.ru

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.