В Ізраїлі пройшов конкурс "Міс, які пережили Голокост" Автор: lesya · Опубліковано: 02.07.2012 16:51 · Розділ: Події у світі

Мешканка Ізраїлю Хава Гершкович, яка пережила всі жахи нацизму та радянських таборів, цими днями отримала титул «Міс». Так, увечері в четвер, 28 червня, у Хайфі (Ізраїль) відбувся незвичайний конкурс краси - "Міс, які пережили Голокост". За окремими даними, на участь у конкурсі, влаштованому представниками благодійної організації "Яд Езра ле Хавер", було подано 65 заявок від жінок у віці від 74 до 97 років. Та для участі у фіналі журі конкурсу відібрало лише 14 претенденток.

Фіналістки конкурсу виходили на подіум у вечірніх сукнях. В залі зібралося чимало глядачів – серед 600 гостей конкурсу були й міністри країни Моше Кахлон і Йосі Пелед.

Переможницею конкурсу стала 79-річна Хава Гершкович, яка пережила жахи нацизму і радянських таборів. У 1941-му році, рятуючись від німецьких окупантів, її сім'я виїхала з Румунії та опинилася на території Радянського Союзу, де маленька Хава разом з батьками протягом довгих трьох років жила в таборі для інтернованих осіб.

Нагороду переможниці конкурсу вручила королева краси, знаменита Хелі Бен Давид, яка свого часу завоювала титул "Міс Ізраїль 1979".

На другий день вранці Хаву з перемогою в конкурсі привітали в ефірі державної радіостанції "Коль Ісраель".

Зауважимо також, що не залишилися без уваги й інші учасниці конкурсу. Кожна з них отримала унікальну можливість розповісти світові про трагічну історію своєї родини.

Зрозуміло, що проведення настільки неоднозначного конкурсу не змогло залишитися непоміченим у суспільстві. В одних він викликав схвалення та розуміння, в інших – непідробне обурення. Так, після появи повідомлення про конкурс, на представників організації "Яд Езра ле Хавер" полилася злива звинувачень у "відсутності смаку" та "знущанні над пам'яттю про трагедію". Ум відповідь на це Шимон Себаг, засновник організації, висловив протест. За словами громадського діяча, жінки, які пережили настільки страшну трагедію, заслуговують на ті хвилини радості, які подарує їм увага та захоплення глядачів.

У даному контексті оглядач єврейського французького видання JSSnews Алізе Страус, яка є дочкою єврея, депортованого з Франції під час Другої світової війни, також вступила в полеміку на тему проведення конкурсу краси серед людей, які пережили Голокост. Журналістка підкреслила, що, незважаючи на пояснення Себага, з якими неможливо не погодитися, прийняти ідею такого конкурсу дуже і дуже непросто.

Джерело: http://www.newsru.co.il/

Інші новини розділу