Польське радіо закрило передачу через непристойні жарти про українських жінок Автор: lesya · Опубліковано: 01.07.2012 21:21 · Розділ: Суспільство

Цими днями популярна польська радіостанція закрила одну зі своїх програм у зв’язку зі скандалом, викликаним некоректними висловлюваннями діджеїв радіостанції про українських жінок. Нагадаємо, що інцидент стався одразу ж після матчу Україна - Швеція на чемпіонаті Європи з футболу, який шведи програли з рахунком 1:2. Ведучі програми Poranny WF на варшавському радіо Eska Rock Куба Воєвудський та Міхал Фігурський в презирливій формі охарактеризували українок як непривабливу робочу силу.

Один з діджеїв жартома зазначив, що після перемоги українців він "повівся як справжній поляк: викинув зі свого будинку українку". Інший заявив, що не заплатить української домробітниці, яка у нього працює. Більше того, один із журналістів зазначив, що "зґвалтував би українку, яка у нього працює, якби вона була хоч трохи красивішою". У відповідь на це інший журналіст зазначив, що навіть не знає, яка на вигляд "його" українка, бо "вона постійно стоїть на колінах".

Зрозуміло, що такі висловлювання викликали обурення в Україні та за її межами. Було одразу відправлено відповідну заяву в польську прокуратуру. "Діалог журналістів, особливо в останній фазі, в цілому, є хамством та примітивізмом. По суті, вони прирівняли українських жінок до побутових предметів, чудово розуміючи, що в польському суспільстві існують певні настрої, а їхні заяви по суті є відображенням цих настроїв", - заявили представники Об'єднання українців Польщі. Незабаром до справи підключилися й дипломати.

У відповідь на це спікер МЗС Польщі назвав висловлювання радіоведучих "скандальними та хамськими", а вимогу МЗС України стосовно офіційних вибачень від журналістів - "обґрунтованою". Більше того, представники влади Польщі назвали висловлювання своїх співвітчизників "проявом ксенофобії" та "неприкритим хамством".

В результаті цих подій вибачилися перед українцями і власники радіостанції. За словами керівника радіостанції Eska Rock Богуслава Потонца, ведучі не мали на меті образити або якось принизити українських жінок. Скоріше, навпаки – журналісти хотіли викрити та піддати критиці факт існування у деякій частині польського суспільства несправедливих стереотипів щодо українок.

Та цього виявилося замало, і скандал дійшов до керівництва УЄФА. В результаті радіоведучого Міхала Фігурского усунули від розваг публіки на Національному стадіоні у Варшаві під час півфінального матчу між збірними Німеччини та Італії, який відбувся 28 червня.

Окрім того, передачу Фігурского та Воєвудського зняли з ефіру.

Джерело: http://www.newsru.com

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.