Американські військові викликатимуть блискавки на полі бою Автор: lesya · Опубліковано: 29.06.2012 20:12 · Розділ: Нові технології

Цими днями американські військові розпочали тестування нової суперзброї майбутнього. І цього разу мова піде не про бойові лазери та рельсотрони, успішні випробування яких свого часу наробили чимало шуму, - тепер американці вирішили взяти на озброєння стихійні сили природи, а точніше, блискавки.

За даними LiveScience, зброя майбутнього, створена спеціалістами із США, може в буквальному сенсі викликати блискавки на полі бою. Використовуючи відповідне обладнання, військові зможуть, приміром, підривати заховані ворогом міни та навіть знищувати бронетехніку супротивника.

Працює винахід наступним чином: за допомогою лазера у повітрі створюється спеціальний канал, по якому й проходить електричний розряд. Інакше кажучи, військові, по суті справи, отримали унікальну можливість управляти блискавками, скеровуючи їх туди, куди їм потрібно.

"Нам, мабуть, ніколи не набридне дивитися, як удари блискавок безжально знищують наші цілі під час експериментів", - розповів Джордж Фішер, провідний спеціаліст Центру досліджень, розвитку та проектування озброєнь армії США на військовій базі Пікатінні, яка розташовується в штаті Нью-Джерсі.

Спеціаліст також пояснив, що в основі нової зброї лежить особливість фізики блискавок. Як відомо, блискавка - це потужний електричний розряд, який утворюється між грозовими хмарами та землею. Блискавка найчастіше виникає там, де різниця електричних потенціалів найбільша, і йде вона шляхом найменшого опору. У випадку з новою зброєю такий шлях для блискавки створюється штучно.

У даному контексті нагадаємо, що минулого року у Росії відбулися успішні випробування так званого рельсотрона - електромагнітної гармати. Результати цих випробувань приголомшили військових – снаряд вагою в три грами, потрапивши у сталеву пластину, миттєво перетворював її у плазму.

Пристрій, здатний зробити революцію в світі зброї, назвали рельсотроном Арцимовича. Він являє собою електромагнітну гармату, яка стріляє дуже маленькими снарядами. Однак завдяки гігантській швидкості, яку снаряд отримує шляхом електромагнітного прискорення, руйнівні здібності цієї зброї справді вражаючі.

За словами спеціалістів, максимальна швидкість такого снаряду в лабораторних умовах досягла 6,25 кілометра за секунду – показник, надзвичайно наближений до першої космічної швидкості.

До речі, вважається, що першою ідея створення електромагнітної гармати зародилася в головах французьких інженерів Фашона та Віллепле ще в 1916 році.

Купили пневматический револьвер? Запаситесь и патронами! Пули для пневматики можно найти в интернет-магазинах.

Джерело: http://www.utro.ru

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.