Вчені створять ліки від агресії Автор: lesya · Опубліковано: 27.06.2012 20:52 · Розділ: Медицина

Скоро агресії можна буде не боятися (фото з firstedu.org.ua)
Скоро агресії можна буде не боятися (фото з firstedu.org.ua)

Вчені з Університету Південної Каліфорнії (USC University), провівши експеримент на мишах, виявили, що патологічні напади люті можна заблокувати. Під час проведення експерименту фахівцям вдалося виявити неврологічний фактор агресії - рецептор у мозку (NMDA), який у надмірно озлоблених гризунів працює неправильно. Якщо ж цей рецептор відключити, то зайва агресивність у мишей зникала.

За словами фахівців, у людей є такий самий рецептор. Автори дослідження висловили сподівання, що їхнє відкриття допоможе при розробці нового методу лікування агресії, яка часто супроводжує такі захворювання, як хвороба Альцгеймера, аутизм, шизофренія та біполярний розлад.

"З клінічної та соціальної точки зору реактивна агресія є доволі серйозною проблемою. Ми намагаємося знайти "інструменти", які в майбутньому допоможуть знизити імпульсивне насильство", - прокоментував результати дослідження Марко Бортолато, автор роботи і науковий співробітник Фармацевтичної школи при університеті Південної Каліфорнії (USC School of Pharmacy).

За словами спеціаліста, в разі певної схильності до патологічної агресії спостерігається низький рівень ферменту моноаміноксидази А (МАО А) та сильна реакція на стрес. "Аналогічний тип мутації зумовлює агресивну поведінку у людей, а особливо у злочинців. Поєднання низького рівня МАО А та жорсткого поводження з людиною в дитинстві є фатальним, і призводить до прояву жорстокості в зрілому віці", - розповів Марко Бортолато.

Експеримент проводили за участю надмірно агресивних гризунів, у яких спостерігалася нестача згаданого вище ферменту. Спеціалісти встановили, що рецептор у префронтальній корі головного мозку вимагає надзвичайно сильної електричної стимуляції, і навіть у випадку його активації він працюватиме протягом занадто короткого періоду часу.

"У нашого відкриття величезний потенціал, адже ми дізналися, що блокування виявленого нами рецептора може знижувати агресію. Якою б не була поведінка людини, умови її життя та навколишнє середовище, у майбутньому ми зможемо контролювати прояви її патологічного гніву", - говорить Бортолато. Спеціаліст також зазначив, що рецептор NMDA відіграє ключову роль у фіксації мозком безлічі одночасних потоків сенсорної інформації. А на даний час фахівці активно займаються вивченням можливих побічних ефектів препаратів, які знижують активність цього рецептора.

"Агресивна поведінка має досить серйозні соціально-економічні наслідки. Наше завдання полягає в тому, щоб зрозуміти, які фармакологічні засоби та яку схему лікування слід застосовувати для впливу на даний рецептор", - додав на завершення учений.

Джерело: http://top.rbc.ru

Інші новини розділу