Прохання на праве вухо виконується швидше Автор: Вікторія · Опубліковано: 25.06.2009 10:06 · Розділ: Цікаві факти

Люди краще сприймають і швидше погоджуються виконати прохання, які вони чують правим вухом, стверджують італійські вчені, Лука Томмасі та Даніель Марцолі з італійського університету імені Габріеля д'Аннунціо, що вивчали переваги правої і лівої сторони у людей. Вони з’ясували, що ці переваги, пов'язані з функціональною асиметрією мозку, які проявляються в повсякденному спілкуванні.

Раніше було відомо, що праве вухо "краще чує" усну мову. Це відображає той факт, що словесна і знакова інформація обробляється лівою півкулею мозку, яка контролює роботу правої частини людського тіла. Однак досі, експерименти з перевірки цих переваг проводилися тільки в контрольованих лабораторних умовах.

Томмасі та Марцолі, щоб з'ясувати переваги правого і лівого в повсякденній поведінці, провели три етапи "польових досліджень" в шумних нічних клубах. На першій стадії вони спостерігали за поведінкою 286 відвідувачів у моменти, коли вони намагалися слухати співрозмовника на тлі гучної музики. Спостереження показали, що в 72% випадків слухачі поверталися до співрозмовника правим вухом.

На другому етапі вже самі вчені підходили до відвідувачів і тихо вимовляли безглузду фразу, спостерігаючи за тим, якою стороною до них повернеться слухач, а потім просили почастувати сигаретою. Серед 160 учасників другого етапу 58% поверталися до експериментатора правим вухом, а 42% - лівим. Слід зазначити, що більшу перевагу правій стороні віддавали тільки жінки.

На третьому етапі вчені просили у відвідувачів клубу дати сигарету, звертаючись до правого або до лівого вуха. В результаті, їм вдалося отримати значно більше сигарет при зверненні до правого вуха, ніж до лівого.

Автори вважають, що отримані ними результати підтверджують важливість розрізнення правого і лівого у вербальній комунікації і наголошують на відмінності в спеціалізації правої та лівої півкулі мозку в різних типах соціальної взаємодії.

Джерело versii.com


Інші новини розділу