Сирійська влада наказувала вбивати мирних жителів Автор: lesya · Опубліковано: 27.06.2012 18:44 · Розділ: Події у світі

Цими днями сирійські військові розповіли світові скандальну інформацію. Виявляється, влада країни наказувала їм вбивати мирних жителів.

Так, представники сирійської влади віддавали накази військовим та поліцейським знищувати цілі села та вбивати їхнє населення. Про це кореспонденту телеканалу Sky News нещодавно розповів військовослужбовець національної армії, який потрапив у полон до повстанців. За даними журналістів, бесіда відбулася на півночі Сирії, неподалік кордону з Туреччиною.

Полонений заявив, що керівництво країни обманювало армію, стверджуючи, що метою бойових дій є терористи. За словами ще одного співрозмовника телеканалу, накази йдуть безпосередньо від керівництва силових відомств.

Журналістам було дозволено взяти інтерв'ю з полоненими сирійськими військовими в присутності представників Вільної сирійської армії, які й взяли ворогів у полон.

Та незважаючи на присутність повстанців, перед тим, як розпочати розмову, журналіст попросив, щоб нікого із заарештованих не змушували відповідати.

Зазначимо також, що представники влади Сирії від самого початку протистояння заперечували, що віддають накази вбивати цивільних. Зокрема, в інтерв'ю телеканалу ABC News в грудні минулого року президент Сирії Башар Асад підкреслив, що лише божевільний зможе віддавати накази вбивати своїх співвітчизників. Сирійська влада неодноразово заявляла, що провадить боротьбу з терористами. Так, навіть масове вбивство мешканців міста Хула керівництво країни списало саме на діяльність терористичних угруповань. Однак ті, кому вдалося вижити, згодом розповіли, що вбивцями були представники лояльного Асаду алавітского підрозділу «Шабіха».

Слова полонених сирійських військових прозвучали особливо гостро та переконливо на тлі новин про випадки дезертирства з національної армії. Однією з найгучніших була втеча до Йорданії двох пілотів ВПС, а також втеча до Туреччини більше 30 військовослужбовців на чолі з генералом. А за словами іншого генерала армії, який дезертирував місяцем раніше, сирійська армія «фізично та морально знищена», пише The Independent. Військовослужбовець переконує, що на момент його втечі влада втратила контроль над 60 відсотками країни.

Нагадаємо також, що повстання в Сирії, яке згодом переросло в громадянську війну, розпочалося в березні минулого року. З того часу, за оцінкою представників ООН, в країні загинуло близько 15000 осіб.

Джерело: http://news.rambler.ru/

Інші новини розділу