Смак їжі безпосередньо залежить від її температури Автор: lesya · Опубліковано: 27.06.2012 16:34 · Розділ: Наука

Нещодавно вчені підтвердили, що смак їжі безпосередньо залежить від її температури. При цьому кислий смак відчувається краще, якщо страва гаряча, тоді як гіркий смак найкраще проявиться у холодній страві.

Сприйняття людиною смаку різноманітних страв та напоїв безпосередньо залежить від того, яку температуру вони мають на момент, коли їх куштують. Це правило, здавна відоме кулінарам та виноробам, нещодавно підтвердили канадські вчені.

Смак їжі залежить від температури (фото з сайту globalscience.ru)
Смак їжі залежить від температури (фото з сайту globalscience.ru)

Так, група фахівців з університету Брока в Торонто провела експеримент, в рамках якого використовували розчини різних смаків - гіркого, кислого, солодкого або ж терпко-в'язкого.

Розчини цих смаків або охолоджувалися до п'яти градусів за Цельсієм (при такій температурі зазвичай їжу зберігають у холодильнику), або підігрівалися до 35 градусів. Потім розчини давали пробувати на смак дегустаторам-добровольцям.

В результаті проведеного експерименту виявилося, що при високій температурі набагато відчутніші кислі і терпкі смаки. Гіркий смак добре помітний при низькій температурі.

Що ж стосується солодкого смаку, то з'ясувалося, що на його сприйняття температура їжі не впливає.

Окрім того, в рамках проведеного дослідження вченим вдалося з'ясувати, що в деяких людей при нагріванні або охолодженні певних зон язика смакові відчуття з'являються навіть тоді, коли вони нічого не їдять.

А трохи раніше спеціалісти з’ясували, що деякі рецептори смаку людини найбільш чутливі до їжі, яка знаходиться в певному температурному діапазоні - від 20 до 35 градусів. А це означає, що людині набагато складніше розкуштувати їжу, яка знаходиться за межами цього діапазону. Приміром, занадто гаряча або дуже холодна кава може видатися менш гіркою, ніж кава кімнатної температури.

Окрім того, нещодавно знаменитий італійський шеф-кухар, власник кількох ресторанів на ім’я Фульвіо Пьеранджеліні поділився своїми секретами приготування страв.

За словами експерта, один із найголовніших його секретів - це постійний контакт з їжею. Пьеранджеліні зазначив, що сам він зелень та помідори рве на шматки руками, оскільки смак їжі безпосередньо залежить від способу нарізання.

«Я завжди готую так, як для себе. І людям подобається. За 30 років роботи в ресторанах я жодного разу не запитав у гостей, чи сподобалася їм страва. Я бачу все з того, як змінюються їхні обличчя, коли вони куштують мою їжу», - зазначив Фульвіо.

Джерело: http://www.aif.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.