Картину Сальвадора Далі викрали на очах у охорони Автор: lesya · Опубліковано: 27.06.2012 12:42 · Розділ: Кримінал

Нещодавно картину знаменитого художника Сальвадора Далі, вартість якої становить $ 150 тисяч, викрали з Манхеттенської галереї у Нью-Йорку. Інцидент трапився ще 19 червня, однак інформація про нього з’явилася лише зараз.

За даними NY Daily News, у вівторок минулого тижня невисокий лисуватий чоловік увійшов до будівлі галереї під виглядом відвідувача та попросив охоронця сфотографувати його. Виконавши прохання відвідувача, охоронець відійшов, а злодій за той час зняв зі стіни картину під назвою "Дон Хуан Теноріо", написану іспанським сюрреалістом у 1949 році, заховав її у велику чорну сумку, спустився на ліфті з третього поверху та преспокійно вийшов на вулицю.

Камери спостереження зняли і грабіжника, і сам момент крадіжки. На даний час поліція намагається розшукати злочинця та вивчає відеозаписи, отримані з вулиць в районі Медіссон Авеню. Правоохоронці переконані, що злодій навідувався сюди раніше. Власник галереї Адам Ліндеманн від коментарів утримався.

У даному контексті нагадаємо, що в травні 2010 року в Парижі відбулося велике пограбування музею. Невідомі злочинці, проникнувши в Музей сучасного мистецтва у Парижі, викрали п'ять робіт Пабло Пікассо, Анрі Матісса та інших знаменитих художників. Викрадені полотна експерти оцінили в € 90 - 100 мільйонів.

Серед викрадених картин – робота Пабло Пікассо "Голуб із зеленим горошком", картина Матісса під назвою "Пастораль", "Оливкове дерево поблизу Естака" Жоржа Брака, "Жінка з віялом" Амедео Модільяні та "Натюрморт з канделябрами" Фернана Леже.

До речі, роботи знаменитих митців часто стають об’єктом зазіхань злочинців. Приміром, у 2009 році з музею Магрітта в Брюсселі була викрадена картина відомого бельгійського художника Рене Магрітта під назвою "Олімпія". Двоє озброєних злочинців, увірвавшись до музею серед білого дня, змусили працівників галереї віддати полотно.

Та незабаром злочинці самі повернули викрадений твір мистецтва мистецтвознавцю Жанпьету Калленсу з однієї причини – вони просто-на-просто не змогли продати картину. "Олімпія" Магрітта була занадто відомою для того, щоб реалізувати її на чорному ринку. Вартість картини становить € 3000000.

А рік перед тим, у 2008, з музею Бюрле у швейцарському Цюріху була вкрадена знаменита картина Поля Сезанна "Хлопчик у червоному жилеті", вартість якої становить € 100 мільйонів. Разом з нею злочинці викрали і роботи Едгара Дега, Вінсента Ван Гога та Клода Моне. В пограбуванні, за даними правоохоронців, взяли участь троє чоловіків у масках та їхні водії.

Загальна вартість викрадених картин склала € 112 000 000. Через деякий час частину вкрадених картин поліція виявила в багажнику покинутого злочинцями автомобіля, решту вдалося знайти пізніше.

Джерело: http://www.utro.ru/

Інші новини розділу