У «Фейсбуці» правлять «соціальні вожді» Автор: lesya · Опубліковано: 25.06.2012 18:21 · Розділ: Суспільство

У мережах є законодавці моди та їхні послідовники (фото з сайту blog.liga.net)
У мережах є законодавці моди та їхні послідовники (фото з сайту blog.liga.net)

Нещодавно спеціалісти, які займаються вивченням впливу соціальних мереж на сучасне суспільство, вирішили знайти відповідь на цілу низку запитань. Так, вчені вирішили з’ясувати, хто «робить погоду» в соціальних мережах та як виміряти ступінь впливовості тієї чи іншої людини тощо.

Відповідне дослідження проводилося спеціалістами Нью-Йоркського університету (США). За основу дослідження вчені взяли «Фейсбук» та інші соціальні мережі, які дозволяють відслідковувати поведінку величезної кількості людей та запускати віртуальні експерименти за допомогою різних сторонніх додатків.

В рамках експерименту дослідники скористалися додатком, який дає можливість користувачам Facebook оцінювати та рекомендувати фільми. Він працює наступним чином: якщо ви даєте, скажімо, фільму «Древо життя» Терренса Маліка чотири зірки з п'яти, додаток розсилає вашим випадково обраним друзям відповідне повідомлення разом з посиланням на саму програму. І чим більше друзів приймає пропозицію скористатися програмним забезпеченням, тим сильніший ваш вплив на них. І чим коротший період часу між отриманням повідомлення та використанням відісланої додатком програми, тим вища сприйнятливість вашого друга.

Експеримент тривав протягом 44 днів. В цілому в ньому взяли участь майже 8 тисяч користувачів, які в загальному підсумку розіслали понад 40 тисяч повідомлень. Ці повідомлення отримали 1300000 друзів. Близько тисячі із них прийняли пропозицію. На другому етапі експерименту дослідники створили модель поширення «авторитетної думки» по соціальній мережі. Вердикт був такий: все залежить від особистих якостей людей, тобто і від їхньої харизми, і від вразливості. Всі користувачі діляться на законодавців моди та їхніх послідовників. Водночас виявилося, що люди, яким понад 30 років, є більш впливовими, однолітки активніше за інших впливають один на одного, а жінкам легше переконати чоловіків, ніж своїх товаришок.

А трохи раніше фахівці з’ясували, що, занурюючись в соціальні мережі, такі, наприклад, як Facebook і Twitter, людина втрачає уявлення про своє місце у суспільстві, втрачає самооцінку та навіть впадає в дитинство. З’являється таке собі покоління одержимих людей, що потребують примітивного спілкування, яке характеризується короткою концентрацією уваги та постійним бажанням звернути на себе увагу оточуючих. Таке бажання отримало назву «криза ідентичності»

Джерело: http://kp.ru/daily/2

Інші новини розділу

  • Негативний вплив Facebook на людину

    Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

    Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


  • Ресторанна премія «Сіль»

    Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

    Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


  • Що потрібно знати про поцілунки

    Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

    Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


  • Весілля в деталях

    Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

    Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


  • Як швидко вивчити іноземну мову

    Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

    Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.