Вчені довели, що страх має свій запах Автор: lesya · Опубліковано: 24.06.2012 15:43 · Розділ: Наука

Вчені, опираючись на результати проведеного нещодавно дослідження, переконують, що так званий "запах страху", який так часто зустрічається в бульварній літературі, - явище цілком реальне.

Як виявилося нещодавно, люди на підсвідомому рівні здатні визначати стан страху або стресу в оточуючих. А допомагає їм у цьому їхній власний ніс. Вся справа тут у хімічних феромонах, які виділяються з потом. Таких висновків дійшли дослідники після проведення відповідного аналізу пахвового секрету наляканих парашутистів.

Люди відчувають страх інших (фото з сайту teenbloog.org.ua)
Люди відчувають страх інших (фото з сайту teenbloog.org.ua)

Під час проведення дослідження групі спеціалістів вдалося встановити, що запах страху іншої людини викликає у нас посилену реакцію в тих ділянках мозку, які пов'язані з емоціями страху. Отож виходить, що люди, як і багато інших тварин, здатні визначати й підсвідомо реагувати на феромони, які виділяються іншими людьми.

Дослідження проводилося за підтримки дослідницького крила Пентагону. Тому його результати та сам факт проведення одразу ж обросли найрізноманітнішими чутками. Подейкують, ніби зроблено перший крок на шляху до виокремлення феромону страху з метою використання його в бойових діях для наведення жаху на війська супротивника. Однак представники американського військового відомства заперечили цю інформацію.

За словами психіатра Саймона Уесселі з Королівського центру військових досліджень в галузі охорони здоров'я, використання феромона страху в якості зброї з наукової точки зору просто неможливе.

Фахівець пояснює, що можна створити фізичні симптоми у людей, однак нема ніякої гарантії, що вони будуть наляканими. До цього часу дослідники були впевнені, що люди не здатні визначати запах феромонів. Справа в тому, що інші ссавці роблять це за допомогою так званого якобсонового органу в носі. А в людей цей орган з головним мозком не з’єднаний.

Джерело: http://e-news.com.ua/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.