Елвіс Преслі воскресне у вигляді цифрової голограми Автор: lesya · Опубліковано: 24.06.2012 12:38 · Розділ: Нові технології

Знаменитий на увесь світ виконавець та музикант Елвіс Преслі, який помер у 1977 році, незабаром воскресне, поставши перед захопленою публікою у вигляді цифрової тривимірної голограми. Повідомляється, що тривимірна віртуальна копія "короля рок-н-ролу" відіграватиме головні ролі в різних постановках та шоу. Це стане можливим завдяки тісній взаємодії технологій 19-го та 21-го століть.

Для створення голограми Елвіса спеціалісти використовуватимуть ту ж саму технологію, за допомогою якої на сцені декілька місяців тому з'явився покійний репер Тупак. Фахівці-аніматори спершу повинні обробити всі наявні відеозаписи Елвіса Преслі. Далі на їх основі вони створять найдокладнішу тривимірну модель знаменитості, визначивши послідовності її рухів під час виступів на сцені.

Елвіс знову вийде на сцену (фото з donbass.ua)
Елвіс знову вийде на сцену (фото з donbass.ua)

Готовий тривимірний матеріал спроектують глядачам завдяки використанню технології Вікторіанської епохи, технології оптичного обману – так званого ефекту "примари Пеппера". Ефект примари Пеппера популяризувався в Англії у 60-х роках 19 століття вченим Джоном Генрі Пеппером, на честь якого цей ефект і отримав свою назву. Використовуючи новітні на той час технології, Пеппер намагався внести щось свіже та незвичне в театральні постановки того періоду.

Ефект "примари Пеппера" дозволяє створити ілюзію присутності на сцені людини, якої насправді не існує. Щоб домогтися такого ефекту, необхідна прихована кімната. В цій кімнаті й розміщується актор. Кімната відокремлена від сцени напівпрозорим двостороннім дзеркалом, розміщеним під кутом 45 градусів до площини сцени та осі прихованої кімнати. На той момент, коли в прихованій кімнаті підвищується рівень освітлення, відбите від людини світло починає проходити крізь дзеркало. В результаті цього примарне зображення актора стає видимим та з'являється на сцені.

Спеціалісти компанії The Digital Domain Media Group, яка свого часу займалася виготовленням спецефектів для Джеймса Кемерона, пристосувала ефект "примари Пеппера" для проектування ілюзорних зображень. Отож на відміну від технологій позаминулого століття, сучасна технологія використовує не прихованого актора, а зображення, які генеруються за допомогою комп'ютерної графіки.

За даними агентства Reuters, компанія має намір створити безліч видів "віртуального" Елвіса, які згодом використовуватимуться в різних постановках, телевізійних шоу та театралізованих виставах. Зрозуміло, що всі ці роботи ведуться у співпраці з компанією Elvis Presley Enterprises, яка є правовласником та "держателем бренду" покійного співака.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.