Банк Ватикану запідозрили у відмиванні грошей мафії Автор: lesya · Опубліковано: 21.06.2012 23:07 · Розділ: Події у світі

В світі не вщухають пристрасті навколо таємниць Ватикану. Кожного разу відкриваються якісь нові подробиці, які дозволяють говорити про корумпованість священнослужителів. Так, цими днями популярне видання The Daily Telegraph опублікувало інформацію, згідно із якою італійська прокуратура попросила Банк Ватикану розсекретити дані одного з рахунків у зв'язку з підозрами у відмиванні грошей мафії.

Ватикан корумпований?
Ватикан корумпований?

Слідчих зацікавив рахунок такого собі Нінні Треппьеді (Ninni Treppiedi) - католицького священика, якого недавно відсторонили від служби. З 2007 до 2009 року служитель церкви брав участь в переказах коштів, загальна сума яких складає один мільйон євро. За словами прокурорів, Треппьеді може бути причетний до легалізації грошей сицилійського мафіозі на ім’я Маттео Мессіна Денаро (Matteo Messina Denaro), якого ще знають як Диявола.

І хоча прокуратура відіслала запит ще півтора місяці тому, співробітники Банку Ватикану до цього часу не розкрили даних рахунків Треппьеді.

36-річний Нінні Треппьеді донедавна виконував обов'язки священика в місті Алькамо на Сицилії. Його прихід вважався одним з найбагатших на острові. Однак Треппьеді запідозрили у причетності до сумнівних операцій з церковними активами і відсторонили від служби. Під підозрою опинився і місцевий єпископ Франческо Міччіке (Francesco Micciche).

Окрім того, 25 травня цього року глава Банку Ватикану Етторе Готті Тедескі (Ettore Gotti Tedeschi), запідозрений у відмиванні грошей мафії, був відправлений у відставку. Члени Ради директорів установи пояснили його звільнення тим, що Тедескі не справлявся з виконанням "обов'язків першочергового значення".

Джерело: http://news.vnutri.info

Інші новини розділу