У Британії кращим портретом року визнано зображення голої жінки похилого віку Автор: lesya · Опубліковано: 21.06.2012 20:04 · Розділ: Культура

Цими днями у Великобританії відбулося вручення найпрестижнішої нагороди в області портретного живопису - премії BP Portrait Award. Лауреатом премії стала художниця Елі Чапін (Aleah Chapin), яка на своїй картині зобразила оголену жінку похилого віку.

На портреті, який отримав назву «Тітонька», в повний зріст зображена літня жінка, подруга сім'ї художниці. Ця робота є частиною колекції творів Чапін, на яких художниця зображує своїх власних знайомих в оголеному вигляді. Натурщицями стають жінки, яких Елі Чапін знала протягом всього свого життя. А що стосується картини «Тітонька», то вона написана маслом.

Окрім слави та визнання, які принесе їй нагорода, Елі Чапін отримає грошову премію в розмірі 25 000 фунтів стерлінгів – непогане заохочення творити далі.

За даними британських ЗМІ, журі переглянуло більше двох тисяч портретів з 74 країн світу, перш ніж вибрати чотирьох фіналістів.

Елі Чапін отримала першу премію, іншим щасливчикам вручили другу та третю премії і премію молодим авторам.

Нагадаємо також, що BP Portrait Award - це спільний проект BP та Національної портретної галереї, яка щороку проводить виставку портретів. На ній представлені як робота переможця, так і творіння інших фіналістів конкурсу.

Повідомляється, що цього року з 21 червня в Національній портретній галереї Великобританії розпочнеться виставка, на якій буде представлено до 55 портретів. За правилами організаторів, відвідувачі експозиції також мають право вибрати найкращу, на їхній погляд, картину. Переможця, якому дістанеться приз глядацьких симпатій, визначать наприкінці виставки. До речі, цього року виставка триватиме до 23 вересня.

Зауважимо, що премію за найкращий сучасний портрет вручають вже протягом тридцяти трьох років. BP виступає її спонсором протягом двадцяти трьох років.

Нагадаємо також, що в 2010 році переможницею премії стала британська художниця на ім’я Дафна Тодд (Daphne Todd), яка написала портрет своєї мертвої матері – на момент смерті тій виповнилося 100 років.

Джерело: http://korrespondent.net

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?