Маленькі егоїсти більше люблять дарувати, ніж отримувати подарунки Автор: lesya · Опубліковано: 21.06.2012 15:51 · Розділ: Психологія

Нещодавно спеціалісти провели дослідження, в рамках якого намагалися з’ясувати, як маленькі діти ставляться до подарунків. Отримані результати здивували вчених: виявляється, маленькі егоїсти більше люблять дарувати, ніж отримувати. Так, сам процес дарування здатний зробити дитину набагато щасливішою, ніж отримання подарунків.

Відповідне дослідження проводилося групою психологів з університету Британської Колумбії, а його результати опубліковані в науковому виданні PLoS One.

Маленькі егоїсти люблять дарувати (фото з mamohka.ru)
Маленькі егоїсти люблять дарувати (фото з mamohka.ru)

Вченим вдалося виявити, що малюки у віці до двох років стають набагато щасливішими, доставляючи задоволення іншим, аніж отримуючи його від когось. Окрім того, діти більш щасливі, коли дарують комусь якусь річ, яка належить саме їм, ніж тоді, коли дарувати приходиться предмет, який їм не належить.

Вчені проводять паралелі, зіставляючи результати проведеного ними дослідження з підсумками роботи їхніх колег, в результаті якої виявилося, що дорослі люди люблять допомагати іншим. Дослідження пояснює, чому люди роблять добрі вчинки навіть тоді, коли їм це зовсім невигідно. А результати роботи британських учених доводять, що безкорисна допомога робить маленьких дітей щасливими.

«Люди вважають, що малюки є егоїстами», - коментує отримані результати доктор Лара Еткін. "Однак наше дослідження доводить, що діти отримують більше задоволення власне в процесі дарування, а не отримання подарунків".

За словами учених, дослідження проливає світло на давню загадку - чому люди взагалі допомагають іншим людям, навіть тим, кого вперше бачать.

Окрім того, спеціалісти радять провести подібний експеримент у себе вдома. Для цього купіть своєму малюкові якусь іграшку чи навіть гру та попросіть через деякий час подарувати забавку маленькому гостю, який прийшов з друзями родини.

Джерело: http://innovanews.ru

Інші новини розділу