Операції без скальпеля сьогодні стали реальністю Автор: Вікторія · Опубліковано: 24.06.2009 11:43 · Розділ: Медицина

Роботи-лікарі - телекомунікаційні пристрої, які дозволяють проводити огляди пацієнтів, що знаходяться за декілька тисяч кілометрів від лікаря, та хірурги, здатні проводити складні хірургічні операції без скальпеля, - це та інше новітнє медичне устаткування було представлене на виставці Healthcare Innovation Expo в Лондоні.

Однією з найбільш перспективних розробок вважається унікальний робот-лікар, що дозволяє, наприклад, медикові з Лондона оглядати і давати консультацію пацієнтові, який перебуває в Парижі. Поки що такий робот існує в єдиному екземплярі. Його вартість на даний момент складає близько 120 тисяч доларів. Незважаючи на високу ціну, на думку фахівців, широке впровадження цієї технології – справа найближчих двох-трьох років.

Ще 10 років тому роботи-хірурги вважалися фантастикою. А вже сьогодні вони з успіхом проводять складні операції. Таким чином, методика, що до недавнього часу вважалася новаторською, в Імперському коледжі Великобританії, давно вже стала стандартною.

Фото взяте з сайту surgicaltechsuccess.com
Фото взяте з сайту surgicaltechsuccess.com

Важливо зазначити, що рука робота ніколи не мерзне, а в черевну порожнину пацієнта цей хірург проникає через пупок, при цьому після операції на тілі не залишається ні шрамів, ні рубців. Дану технологію успішно використовують при видаленні жовчного міхура, апендициту, під час гінекологічних і косметичних операцій. В найближчому майбутньому, вважають фахівці, будь-яку хірургічну операцію лікарі зможуть проводити без використання скальпеля.

Джерело bobrdobr.ru


Інші новини розділу