Люди найчастіше помирають в свій день народження Автор: lesya · Опубліковано: 18.06.2012 21:35 · Розділ: Краса і здоров'я

День мерців у Мексиці
День мерців у Мексиці

Нещодавно швейцарські дослідники провели спеціальне дослідження, в рамках якого намагалися з'ясувати, чи існують дні, коли ймовірність померти найвища. І виявилося, що такий день існує - і це день, коли людина народилася.

Так, за словами керівника дослідження доктора Владети Айдачик-Гросс з Університету Цюріха, дні народження закінчуються летально набагато частіше, ніж можна собі уявити. Дослідниця також додала, що люди похилого віку особливо схильні до стресу в день народження, тому ризик їхньої смерті в цей день підвищувався в міру їхнього старіння.

В цілому дослідження тривало близько 40 років. Вчені проаналізували дати та причини смертей більше 2 мільйонів осіб. В результаті дослідження фахівці дійшли висновку, що люди, яким за 60, помирають у свій день народження на 14% частіше за інших. Окрім того, іменинники, як чоловіки, так і жінки, гинуть, в основному, від серцевого нападу, вірогідність якого в день народження зростає на цілих 18,6%. За твердженням спеціалістів, у жінок в цей день ризик виникнення інсульту підвищується на 21,5%, а ймовірність смерті від онкологічних захворювань у представників обох статей підвищується на 10,5%. Окрім того, вчені наголошують, що кількість самогубств у день народження зростає на 34,9%, а смертей від нещасного випадку в чоловіків - на 28,5%. Десь за чотири дні до святкової дати ризик смерті в результаті падінь підвищувався на цілих 44%.

Проводячи дослідження, вчені брали до уваги дати смертей, які сталися з 1969 по 2008 рік. З аналізу виключили смерті дітей у віці до одного року. В цілому виходить, що шанси померти в свій день народження в середньому на 13,8% вищий, ніж в будь-який інший день року.

Вчені припускають, що такі результати дослідження зумовлені тим, що, з одного боку, люди похилого віку в свій день народження часто відчувають стрес з приводу старіння або уявного підбиття підсумків, вживаючи при цьому більшу кількість алкоголю, ніж зазвичай. З іншого боку тяжкохворі люди та ті, хто перебуває при смерті часто прагнуть «дотягнути» до чергового дня народження.

Джерело: http://news.rambler.ru

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.