Вчені розрахували сумарну вагу людства Автор: lesya · Опубліковано: 18.06.2012 16:51 · Розділ: Наука

Нещодавно британські вчені провели дослідження, в рамках якого намагалися вирахувати сумарну вагу всього людства. Отримані результати доводять, що найважчими є американці, а найлегшими – мешканці Азії. Окрім того, саме населення Північної Америки вносить найбільший вклад в надмірну вагу людства.

У статті, опублікованій британськими спеціалістами в науковому журналі BMC Public Health, наводяться розрахунки середньої ваги всього людства та населення окремих регіонів. Вчені також вирахували, яка частка у цій вазі самого ожиріння. За основу дослідження вчені взяли дані Всесвітньої організації охорони здоров'я за 2005 рік.

Скільки важить людство? (фото з newsgo.ru)
Скільки важить людство? (фото з newsgo.ru)

Сумарна маса дорослого населення Землі становить 287 мільйонів тонн. Спеціалісти вирахували, що приблизно 15 мільйонів тонн з них припадають на надлишкову вагу. І якщо врахувати, що середня вага дорослої людини становить 62 кілограми, то сукупна надлишкова маса людства еквівалентна 242 мільйонам людей середньої ваги, а це близько 5% населення Землі станом на 2005 рік.

Найвища середня маса тіла - 80,7 кілограмів – у мешканців країн Північної Америки. І незважаючи на те, що в Північній Америці живе лише 6% усього людства, на частку американців припадає найбільший запас надмірної ваги - 34%. Водночас в Азії, де проживає 61% усього земного населення, зосереджено лише 13% сукупного «жиру». В цілому одна тонна людської біомаси відповідає вазі дванадцятьох американців та сімнадцятьох мешканців країн Азії.

В рамках дослідження вчені також підрахували, що якби всі люди на Землі мали такий індекс маси тіла, як мешканці США, то сумарна маса людства зросла б на 58 мільйонів тонн, а цей показник еквівалентний приросту населення на 935 мільйонів осіб.

А якщо б представники всього людства страждали б таким ступенем ожиріння, який сьогодні спостерігається в американців, це збільшило б споживання їжі на кількість, достатню для того, щоб прогодувати 473 000 000 людей середньої ваги.

«Прогнозуючи вплив, який чинять біологічні види на біосферу, необхідно брати до уваги не лише їх чисельність, але й біомасу. А особливо це стосується людини», - розкриває мету роботи Сара Уолпол, керівник дослідження. Окрім того, автори статті нагадують, що, за прогнозами ООН, чисельність населення Землі до 2050 року, ймовірно, перевищить 8900000000 осіб.

Джерело: http://www.infox.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.