За використання Skype в Ефіопії каратимуть 15-річним ув'язненням Автор: lesya · Опубліковано: 17.06.2012 19:01 · Розділ: Події у світі

Цими днями представники влади Ефіопії заборонили своїм громадянам користуватися сервісами голосового спілкування через Інтернет (VoIP). Відповідний закон набув чинності ще минулого місяця, однак в міжнародних ЗМІ інформація про це з’явилася лише тепер.

Стало відомо, що під заборону потрапили такі сервіси як Skype та Google Talk. Та що найважливіше: порушення цієї заборони загрожує інтернет-користувачам ув’язненням тривалістю до п’ятнадцяти років. За словами представників уряду країни, таке рішення зумовлене бажанням дотримуватися правил "національної безпеки та підтримки монополії місцевих телекомунікаційних компаній".

Окрім того, прийнятий закон покладає на Міністерство комунікацій та інформаційних технологій країни функції контролю та видачі ліцензії всім недержавним компаніям, які імпортують в Ефіопію обладнання для передачі інформації. На даний час в Ефіопії працює всього один Інтернет-провайдер - державна Ethio Telecom, яка активно фільтрує доступ громадян країни до Інтернету, блокуючи сайти деяких новинних засобів масової інформації, блоги опозиційної місцевої влади та інший «заборонений» контент.

Так, мешканцям Ефіопії не позаздриш. Однак набагато гірша ситуація спостерігається у Північній Кореї – тут взагалі заборонений вихід у всесвітню мережу. Замість Інтернету всі мешканці Кореї користуються своєю внутрішньодержавною мережею під назвою «Інтранет» або «Кванмен». Мережа охоплює всю країну, там є свої сайти, чати та форуми. Щоправда, кожен сайт перевіряється та суворо редагується цензорами-ідеологами.

До речі, саме складнощі, пов'язані з контролем розмов по мобільних пристроях, і стали причиною державної заборони стільникового зв'язку в Північній Кореї. Такі заборони, зауважимо, приймалися декілька разів. Та на сьогоднішній день мобільний зв’язок у Кореї все-таки доступний. В межах країни, зрозуміло.

А доступ до Інтернету в Кореї відкритий лише великим виробникам, вченим та партійним ідеологам. Список підприємств, допущених до глобальної мережі, переглядав особисто Кім Чен Ір - Великий Вождь північнокорейського народу.

Корейці, які допускаються до Інтернету, повинні пройти жорстку перевірку по лінії державної безпеки. Приміщення з комп'ютерами, підключеним до всесвітньої мережі, ретельно охороняються. Доступ до комп’ютера можливий лише за допомогою спеціальної перепустки. На час роботи в мережі співробітник також піддається контролю з боку спецслужб.

В Північній Кореї існує так званий «Центр комп'ютерної інформації» - великий воєнізований комплекс, співробітники якого відбирають необхідні для промислового виробництва сайти з глобальної мережі. Виявлені ресурси оптимізуються під північнокорейську ідеологію та, пройшовши модерацію, заливаються в «інтронет», де й стають доступними масовому користувачеві.

Джерело: http://www.utro.ru http://zet-news.ru

Інші новини розділу