У Ватикані загадково зник "Інженер Папи Римського" Автор: lesya · Опубліковано: 17.06.2012 16:06 · Розділ: Події у світі

Цими днями у Ватикані за загадкових обставин зник головний хакер Ватикану, хранитель всіх електронних секретів Святого престолу.

За даними зарубіжних ЗМІ, цими днями з’явилася інформація про загадкове зникнення головного системного адміністратора Ватикану, якого журналісти охрестили "інженером Папи Римського". В минулому 36-річний чоловік був професійним хакером.

"Його називають "інженером Папи". У руках зниклого чоловіка знаходяться всі коди для входу в комп'ютерну систему Ватикану. На сьогоднішній день він є хранителем безлічі секретів, зокрема тих, які стосуються скандального оприлюднення внутрішніх документів Святого престолу. Однак чоловік безслідно зник декілька днів тому", - говориться у статті популярного видання La Repubblica.

Історія цього чоловіка є одним з найважливіших секретів у Ватикані. Колись йому вдалося зламати комп'ютерну мережу Ватикану. На чоловіка вийшли досить швидко, та замість того, щоб покарати, його прийняли на службу до Ватикану. Згодом йому довірили надзвичайно делікатну справу - захист комп'ютерної системи Святого престолу. За словами експертів, цю систему за рівнем можна зіставити з аналогічними системами американських спецслужб.

Головний хакер Ватикану зник
Головний хакер Ватикану зник

За даними автора статті, на сьогоднішній день лише молодому інженеру відомо, як увійти до ватиканської мережі, оскільки він володіє паролем для входу в базу даних, яку сам він створив і яка, як вважається, не піддається злому. Теоретично, колишньому хакеру відомі всі контакти і внутрішні e-mail, шифр- коди Банку Ватикану та, ймовірно, таємниці так званих "воронів" - людей, які розповсюдили ватиканські листи.

Експерти припускають, що хакер, який вважається одним із представників найближчого кола понтифіка, після початку скандалу Vatileaks втратив довіру до тих, хто доручив йому займатися комп'ютерною системою Ватикану. Отож зараз він хоче триматися подалі від проблеми, яка з плином часу лише розростається.

За даними італійського видання, експерти пов'язують цю справу з попереднім скандалом, коли були викрадені секретні документи,які опинилися в розпорядженні ЗМІ. Тоді заарештували особистого камердинера Папи, а також своєї посади позбувся президент Банку Ватикану Етторе Готті Тедескі. Найімовірніше, таким способом розпочалася боротьба за папський престол.

Джерело: http://www.topnews.ru

Інші новини розділу