Для збереження здоров'я партнерам слід спати разом Автор: lesya · Опубліковано: 17.06.2012 10:51 · Розділ: Медицина

Спеціалісти, провівши спеціальне дослідження, переконують, що спати зі своєю другою половинкою в одному ліжку корисно для здоров'я. Більше того, люди, які сплять разом, набагато швидше засинають, адже спільний сон дає почуття захищеності. Окрім того, ті, хто спить разом, з легкістю можуть відстежити стан один одного.

Дослідження проводилося вченими з Університету Піттсбурга. В результаті проведених робіт спеціалісти встановили, що спільний сон суттєво знижує показник стресового гормону кортизолу. А якщо у людини рівень цього гормону протягом тривалого часу підвищений, то зростає концентрація запальних протеїнів цитокінів, в результаті чого можуть виникнути хвороби серця, депресія та навіть аутоімунні захворювання.

Партнерам краще спати разом (фото з sigh.mmm-tasty.ru)
Партнерам краще спати разом (фото з sigh.mmm-tasty.ru)

Окрім того, дослідники з’ясували, що спільний сон підвищує в організмі вміст так званого "гормону обіймів" - окситоцину, а це, впевнені фахівці, дає відчуття задоволеності взаєминами, дозволяючи встановити тісний взаємозв’язок з партнером. А спеціалісти Університетського госпіталю Мальмо впевнені, що низький рівень окситоцину стає причиною недостатньої рухової функції шлунка та провокує виникнення захворювань серця.

Окрім того, спеціалісти Університету Північної Кароліни, провівши спеціальне дослідження, дійшли вельми цікавих висновків. В рамках експерименту вчені опитали 59 жінок. Фахівців цікавило, чи були учасники експерименту заміжні та як часто вони обіймалися зі своїми чоловіками. Паралельно всім піддослідним заміряли рівень окситоцину в крові. В результаті виявилося, що часті обійми приводили до значного підвищення показників окситоцину, зниження тиску та зменшення частоти серцебиття.

Хоча, за іншими даними, спільний сон не дозволяє партнерам виспатися. Як результат – поганий настрій, знижена працездатність та підвищена нервозність зранку.

Джерело: http://medkarta.com

Інші новини розділу