Супер-тканина зробить вас стрункими та приховає секретні дані Автор: lesya · Опубліковано: 17.06.2012 08:44 · Розділ: Нові технології

Нещодавно російські вчені винайшли тканину, яка не лише здатна приховати основні недоліки вашої фігури – вона гарантуватиме, що куплену за шалені гроші сукню пошив дійсно відомий кутюр'є, а не дядько Ляо з провінції Сичуань.

Тканину розробили спеціалісти Санкт-Петербурзького державного електротехнічного університету. За словами одного з авторів розробки Миколи Саф’янникова, тканина приховуватиме недоліки та підкреслюватиме достоїнства вашої фігури виключно за рахунок своїх властивостей. Весь секрет - у площинний візуалізації.

Тканина міститиме інформацію (фото з sanktpeterburg.bezformata.ru)
Тканина міститиме інформацію (фото з sanktpeterburg.bezformata.ru)

"Принцип заснований на збої сприйняття ока. Око починає компенсувати ті збої, які є на новому матеріалі. Ці збої робляться спеціально. Око, компенсуючи ці збої, по-іншому сприймає зображення", - пояснив учений.

Окрім того, за словами спеціаліста, новий матеріал здатний стати прекрасним джерелом інформації про свого власника.

"Матеріал містить додаткову інформацію. Щось на зразок штрих-коду. Тільки в штрих-коді нанесені лінієчки, а тут крапочки переплітаються з нитками, утворюючи свій номер", - розповів учений.

За своєю суттю переплетення ниток тканини є двійковим кодом з одиниць та нулів, де нитка зверху означає одиничку, а нитка знизу означає нуль. Виходить, що в таку тканину можна зашити будь-яку інформацію, навіть паспортні дані власника.

Однак в першу чергу новою розробкою зацікавилися військові. Ймовірно, що в майбутньому камуфляж кожного солдата, пошитий з цієї тканини, міститиме про нього повну інформацію. В разі загибелі чи серйозного поранення одяг розкаже не менше, ніж документи.

А сам розробник пророкує своїй тканині шалений успіх: "Я думаю, що в майбутньому весь одяг буде кодованим. Тоді з’явиться можливість створити цілу базу даних по одягу. В результаті людину можна буде впізнати в будь-якій ситуації. Тканина також захистить від підробок. Згодиться вона і тим кутюр’є, які бояться крадіжок або копіювання", - розповів з цього приводу учений.

Нужна ткань? Посетите наш сайт, наш каталог текстиля сможет удивить любого качеством, ассортиментом и ценой.

Джерело: http://www.point.ru/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.