Вчені офіційно визнали науку про поцілунки Автор: Вікторія · Опубліковано: 24.06.2009 10:15 · Розділ: Цікаві факти

У світовій науці створено дисципліну з офіційною назвою філематологія. Предметом вивчення цього нового напрямку буде людський поцілунок. Офіційне визнання нової дисципліни відбулося на конгресі Американської асоціації з розвитку науки (American Association for the Advancement of Science).

Слід зазначити, що філематологія стартує не з нуля. Поцілунок вже ставав предметом досліджень в психології, біології та антропології. Зокрема, раніше на конференції Асоціації американський антрополог, Хелен Фішер описала систему, за допомогою якої поцілунок задіює в людському мозку три системи міжстатевих стосунків: сексуальний потяг, любов і прихильність.

Також вчені встановили, що романтичний поцілунок двох закоханих не тільки створює емоційний сплеск, але й викликає активізацію діяльності низки гормонів. В крові людей, що цілуються знижується рівень кортизолу, що викликає стресові стани, і збільшується концентрація окситоцину - "гормону довіри", або "гормону кохання".

Крім того, дослідники стверджують, що поцілунок допомагає схуднути. За їх підрахунками, за 2 хвилини палкого поцілунку спалюється до 2 калорій. Поцілунок розробляє легені, розгладжує зморшки, є профілактикою карієсу. А психологи з Берлінського університету стверджують, що навіть трьох 20-секундних поцілунків з ранку вистачить на те, щоб підтримувати романтичний настрій цілий день. Що ж до ідеального поцілунку, то спостереження за ста парами різного віку показали, що його тривалість становить 3 хвилини.

Незабаром - 6 липня - святкуватиметься Всесвітній день поцілунку. Це свято започаткували у Великобританії, пізніше його затвердила ООН. В цей день у багатьох країнах світу проводяться різні конкурси на поцілунки, тисячі людей цілуються просто на головних вулицях міст.

Джерело rambler.ru


Інші новини розділу