Мешканцю Латвії пробачили "рятівні сталінські депортації" Автор: lesya · Опубліковано: 16.06.2012 11:45 · Розділ: Суспільство

Цими днями у Латвії закрили кримінальну справу, порушену проти мешканця міста Даугавпілса на півдні країни, громадського діяча на ім’я Валентин Андрєєв, якого запідозрили у виправданні сталінських депортацій. Про це декілька днів тому повідомив інформаційний портал міста.

Відомо, що справу на громадського працівника було заведено в лютому 2012 року. Увагу працівників правоохоронних органів привернули листівки, які Андрєєв випустив на підтримку референдуму про статус російської мови. Конкретні претензії були пов'язані з фразою про радянські депортації. У листівці, яка починалася словами "Люди добрі!", зауважувалося, що "якщо Сталін вивіз до Сибіру 14 000 росіян та латишів, то він врятував людей від війни, яка не щадила нікого".

Кримінальна справа була порушена за статтею, яка передбачає відповідальність за вихваляння геноциду та виправдання злочинів, скоєних тоталітарними режимами. Громадського діяча допитував представник латвійської спецслужби. Андрєєв пояснив, що депортація тисяч жителів Латвії, яких вивезли з території республіки ще до того, як вона була окупована нацистами, зберегла їм життя.

За словами Валентина, "ті, кого насильно вивезли, та хто залишився живий, не раз публічно говорили: не було щастя, та нещастя помогло". Разом з цим Андрєєв зауважив, що "не сприймає геноцид в будь-якому його прояві".

Трохи пізніше глава інституту радянського і нацистського режиму Ірена Шнейдер, яку залучили до справи в якості експерта, зауважила, що не вважає листівки Андрєєва виправданням депортацій. Вона пояснила, що його точка зору заснована на історичних фактах, а не на якихось "бездоказових судженнях". В результаті справу довелося закрити за відсутністю складу злочину.

Нагадаємо, що у травні-червні 1941 року радянська влада організувала серію депортацій з країн Балтії, Білорусії, України та Молдови. Депортованих людей відправили до Сибіру. За офіційними даними з Латвії було вислано більше 10 000 осіб. Депортацію проводили під гаслами "очищення від кримінальних та антирадянських елементів".

Джерело: http://lenta.ru

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.