У Великобританії та США збудують "небесні міста" Автор: lesya · Опубліковано: 15.06.2012 00:17 · Розділ: Нові технології

Лотосоподібні міста «City in the Sky» - проект болгарського архітектора Цвєтана Тошкова (Tsvetan Toshkov), який передбачає будівництво екологічних хмарочосів майбутнього. Оригінальний та по-справжньому витончений футуристичний проект передбачає створення зелених оаз вище рівня найвищих будівель. Він дозволить людям відпочити від шуму та метушні мегаполіса.

Цей проект є наскрізь символічним: архітектор взяв лотос за основу концепції «City in the Sky» не випадково – ця унікальна квітка може проростати в заболоченій воді і, завдяки поверхні своїх пелюсток, здатній самоочищатися, вона залишається кришталево чистою та досконалою. Більше того, в культурах Сходу лотос символізує унікальну здатність піднятися над турботами та проблемами повсякденного життя.

«Я протягом тривалого часу мешкав у великих містах, тому не міг не помітити туги в серцях людей: в кам'яних джунглях нам так не вистачає відкритих синіх небес. Тому я вирішив створити такий собі сад в небі», - говорить автор проекту.

За його задумом, ці диво-лотоси піднімуться високо над Емпайр Стейт Білдінг та Світовим торговим центром у Нью-Йорку, або ж розквітнуть вздовж берегів Темзи в районі Тауерського мосту в Лондоні.

Небесне місто
Небесне місто

При будівництві хмарочосів використовуватимуть скло та сталеві конструкції, які надійно підтримуватимуть не лише купол, але й висячі сади з деревами, галявинами та ставками. Окрім того, скляні стіни зможуть захистити мешканців «City in the Sky» та його відвідувачів від вітрів, які є частим явищем на такій висоті.

Зовні «City in the Sky» чимось нагадує індійський Храм Лотоса в Нью-Делі. Це небесне місто, віддалене від хаосу та шуму, має всі шанси стати важливим культурним центром мегаполісу.

Небесне місто
Небесне місто

Зауважимо також, що спершу Цвєтан Тошка працював над створенням «City in the Sky» в рамках лондонського проекту під назвою «Megatropolis», в якому взяли участь кілька компаній та художників-новаторів. Учасники заходу працювали над проектуванням та створенням не просто «над-розвиненого міста майбутнього», а насамперед «міста, створеного для людей».

Джерело: http://www.facepla.net/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.