Незабаром з'являться таблетки вірності Автор: lesya · Опубліковано: 13.06.2012 17:48 · Розділ: Медицина

Нещодавно вчені заявили, що знайшли речовину, яка ляже в основу створення препарату від подружніх зрад.

В результаті проведення багаторічних досліджень спеціалісти з’ясували, що в подружній невірності замішані не лише інстинкти та психологія, але й хімія. І ось недавно фахівці виявили речовину, яка породжує почуття вірності єдиному партнеру. Саме завдяки їй, цій речовині, вважають учені, поруч з нами співіснують люди, здатні не зраджувати.

Зрада (фото з dastina.hiblogger.net)
Зрада (фото з dastina.hiblogger.net)

Пошуки хімічних причин невірності розпочалися близько семи років тому. Дослідження розпочалися з експериментів на мишах. Спеціалісти брали до уваги популяції лугових та степових полівок. Самці перших спаровуються з ким-небудь, тоді як другі протягом всього життя зберігають вірність одній самці.

Провівши низку аналізів, вчені виявили, що посилення активності одного гена глибоко змінює основи соціальної поведінки.

З’ясувалося, що в головах вірних і невірних мишей міститься різна кількість рецепторів, які сприймають гормон вазопресин. Саме цей гормон і породжує почуття прихильності, в результаті чого самцям для задоволення сексуальних потреб достатньо однієї самки. І справді, у вірних мишей цього гормону було більше, ніж достатньо.

Згодом фахівці шведського інституту Каролінська під керівництвом професора Хасса Валума провели ще одне дослідження, в результаті якого з’ясували, що людський мозок взаємодіє з вазопресином точно так само, як і мишачий. У вірних чоловіків гормону було значно більше, і засвоювався він краще, ніж у зрадників. Причина тому - генетична відмінність одних від інших.

Отож виходить, що вазопресин і є тим самим гормоном вірності. Однак є люди, у яких природа відбила схильність до зрад, зберігши при цьому і лібідо, і здатність отримувати щире задоволення від статевих контактів з єдиною партнеркою. За даними соціологічних опитувань, близько третини представників сильної статі зберігають вірність своїм партнеркам.

Джерело: http://e-news.com.ua

Інші новини розділу