П'ять суперздібностей, якими володіють немовлята Автор: lesya · Опубліковано: 13.06.2012 15:43 · Розділ: Наука

Немовлята, які виглядають абсолютно безпомічними, насправді здатні на дивовижні речі. І справді, діти до трьох років володіють неймовірними на перший погляд здібностями. Ось деякі з них.

1. Водний інстинкт. Якщо немовля віком до півроку опустити у воду, воно рефлекторно затримає подих. Водночас частота скорочень серцевого м'яза сповільниться, допомагаючи цим самим зберігати кисень, а кров циркулюватиме між найбільш життєво-важливими органами: серцем та мозком. В результаті цього дитина зможе залишатися під водою набагато довше, ніж дорослий, не завдаючи шкоди здоров’ю.

2. Схильність до навчання. Діти здобувають знання з приголомшливою швидкістю, оскільки кожен новий досвід створює міцні зв'язки між нейронами в мозку. У трьохрічної дитини кількість цих зв’язків сягає 1000000000000000 - вдвічі більше, ніж у дорослого. Десь з 11 років мозок починає позбуватися зайвих зв'язків, при цьому здатність до навчання знижується.

3. Квантова інтуїція. Наше сприйняття реальності не дозволяє нам зрозуміти правила квантової механіки, які регулюють поведінку елементарних частинок. Інтуїтивне розуміння цих законів не давалося навіть Ейнштейну. Однак немовлята ще не звикли до якогось певного сприйняття реальності, тому вони інтуїтивно розуміють квантову механіку. До 3-х місяців у дітей ще не сформоване почуття «сталості об'єкта», отож вони припускають наявність предмета в абсолютно різних місцях одночасно.

Немовлята вміють плавати (фото з yak-prosto.com)
Немовлята вміють плавати (фото з yak-prosto.com)

4. Відчуття ритму. Всі діти народжуються з відчуттям ритму, яке допомагає дітям розпізнавати інтонацію в мові своїх батьків. Це почуття також допомагає дітям розуміти відмінність рідної мови від іноземних.

5. Бути милими. За словами фахівців, ми сприймали б дітей занадто жалюгідними, безпорадними, дурними та нудними, щоб їх любити, якби вони не були такі милі. Так, минулого року група канадських та китайських психологів провели дослідження, в результаті якого дійшли висновку, що ми більше посміхаємося немовлятам, ніж малюкам, та малюкам, ніж дорослішим дітям. Рівень привабливості дитини починає знижуватися у віці 4-х з половиною років.

Джерело: http://mainfun.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.