У Брейвіка виявили аутизм та манію величі Автор: lesya · Опубліковано: 12.06.2012 16:47 · Розділ: Події у світі

Цими днями було опубліковано результати чергової психіатричної експертизи, проведеної медиками стосовно терориста Андерса Брейвіка. З них випливає, що "норвезький стрілок" страждає цілим букетом психічних захворювань, та при цьому він не є параноїдальним шизофреніком - всупереч діагнозу, який ставився фахівцями раніше.

За твердженням експертів, підсудний, який влітку минулого року холоднокровно розстріляв 77 осіб, страждає синдромом Аспергера - одним із п'яти загальних порушень розвитку, які є легкою формою аутизму. При такій формі захворювання людина зберігає здатність до соціалізації.

Брейвіка можуть посадити на 21 рік
Брейвіка можуть посадити на 21 рік

Окрім того, під час проведення відповідних медичних експертиз спеціалісти виявили у Брейвіка хворобу Туретта - генетично обумовлений розлад центральної нервової системи з маніфестацією в дитячому віці, який характеризується множинними моторними тиками та щонайменше одним вокальним тиком. Окрім того, наслідками захворювання є нарцисизм, депресія, нав'язливі маячні ідеї та манія величі.

Діагноз, поставлений спеціалістами, обурив Брейвіка, який назвав вердикт, винесений групою психіатрів під керівництвом професора Університету Осло Ульріка Фредеріка Мальта, "образливим", а саму експертизу - "сміховинною".

"Я хочу привітати професора Мальта з бездоганно проведеним вбивством власної репутації. Якщо на початку я відчував себе ображеним, то тепер його висновки видаються мені просто смішними. Я - не егоїст, я - альтруїст", - наводять зарубіжні ЗМІ слова підсудного.

Нагадаємо також, що минулої п'ятниці в залі суду повинен був давати свідчення психолог, який займався лікуванням Брейвіка ще в дитячому віці. Спеціаліст рекомендував розлучити майбутнього убивцю з родиною у віці 4 років у зв'язку з цілим букетом прогресуючих душевних розладів. Однак його виступ було відкладено у зв'язку з особистими обставинами.

Нагадаємо також, що результати проведених раніше двох психіатричних експертиз були суперечливими, і питання про осудність вбивці та міру його відповідальності за скоєний злочин до цих пір залишається відкритим.

А трохи раніше Брейвік, якому на сьогоднішній день загрожує покарання у вигляді 21 року ув'язнення, назвав такий вердикт "сміхотворним". При цьому терорист заявив, що не оскаржуватиме вердикт суддів у тому випадку, якщо його визнають осудним. Він також переконаний, що у суспільства є лише два гідних виходи: або повністю визнати його правоту, або ж стратити.

Джерело: http://www.newsland.ru

Інші новини розділу