Набір для боротьби з вампірами виставили на продаж у Великобританії Автор: lesya · Опубліковано: 11.06.2012 21:15 · Розділ: Події у світі

Цими днями у Великобританії популярний аукціонний дім Tennants Auctioneers виставив на торги набір для боротьби з вампірами, який належав дев’ятнадцятому мисливцю за вампірами. Повідомляється, що він (набір) "перебуває у відмінному стані та є готовим до використання".

У скриньці з червоного дерева, виготовленій в епоху правління королеви Вікторії, знаходяться розп'яття, пістолет, дерев'яні кілки та молоток, скляні пляшки зі свяченою водою, жменя святої землі та паста з часнику. До набору входить також молитовник, надрукований у 1851 році.

За словами експертів, набір, скоріше за все, був зібраний наприкінці XIX століття - ймовірно, на хвилі популярності твору Брема Стокера "Дракула", написаного у 1897 році. Знаряддя належало невідомій мешканці Йоркшира. "Скоріше за все, це данина моді, продиктована забобонами того часу", - розповіла представник аукціонного дому. Початкова ціна лоту складе 2 тисячі фунтів.

А трохи раніше група археологів у Болгарії виявила скелети двох вампірів. Останки часів Середньовіччя покоїлися в болгарському Созополі. Грудні клітки померлих були наскрізь пронизані залізними прутами – для того, щоб мерці не перетворилися у вампірів.

За словами експертів, археологічне відкриття є відлунням язичницьких ритуалів, які в окремих селищах на Балканах фіксувалися ще якесь століття тому. Так, тут існував звичай: коли помирав чоловік, якого сусіди вважали поганим, йому пронизували серце, щоб небіжчик не міг вибратися з могили та пити кров живих людей.

"Цікаво, що серед вампірів ще ніколи не знаходили останків жінок, тобто люди не боялися чаклунок. Місцеві мешканці не боялися того, що жінки можуть стати відьмами або жіночими вампірами, вони остерігалися виключно чоловіків", - розповів професор Божидар Дімітров, директор Національного історичного музею країни.

Окрім того, за традицією, труни злих односельчан міцно забивали цвяхами з метою перешкодити мерцям бродити по ночах та пити кров живих людей, перетворившись на вампірів. До речі, скелети з встромленим прутами виявляють у Болгарії вже на протязі кількох останніх років.

Джерело: http://www.pravda.ru/

Інші новини розділу