Хто використовує найскладніші паролі? Автор: lesya · Опубліковано: 11.06.2012 23:18 · Розділ: Цікаві факти

Нещодавно фахівці з Кембріджського університету провели спеціальне дослідження в області кібербезпеки, яке торкалося в основному використовуваних користувачами паролів.

В рамках дослідження експерти проаналізували 70000000 паролів, визначивши врешті-решт, які саме поєднання букв та цифр є легкою мішенню для хакерів.

І виявилося, що мільйони користувачів по цілому світу використовують пароль «123456» в якості захисту доступу до банківських рахунків, кредитних карток та особистих даних на всіх рівнях.

Окрім того, дослідники заявили, що для злому середньостатистичного пароля, який складається з шести знаків, досвідченому хакеру вистачить 10 хвилин. Спеціалісти також заявляють, що китайські користувачі найчастіше використовують в паролях цифри, тоді як європейці надають перевагу словам. В результаті проведеного дослідження також виявилося, що найвищий рівень захисту присутній у німецьких та корейських користувачів.

За словами одного з авторів дослідження Джозефа Бонно (Joseph Bonneau), причина цього явища - в самій німецькій мові, В якій є безліч довгих та складних для іноземців слів, серед яких і прості імена та топоніми. Так, навіть такі паролі, як MarieLuise5 або Annaberg-Buchholz # 1 підібрати набагато складніше, ніж Joey123 або Newyork01.

Паролі бувають і зовсім простими (фото з news.nado.ua)
Паролі бувають і зовсім простими (фото з news.nado.ua)

Експерти також відзначають, що для захисту корпоративних даних найчастіше використовуються паролі «password1», «welcome», «password01» або «password2».

Отож, як бачимо, паролі далеко не завжди можуть захистити нас від зловмисників. Більше того, вони вже перестають бути справою особистою. Так, нещодавно стало відомо, що у США при прийомі на роботу роботодавці вимагають від майбутніх співробітників компанії особисті паролі від соціальних мереж.

Таких випадків було вже декілька. У нью-йоркського економіста Дастіна Бассетта при прийомі на роботу попросили пароль від облікового запису у Facebook. Чоловік відмовився повідомити його, зауваживши, що не має наміру працювати на компанію, яка збирає особисту інформацію про співробітників.

Таку практику часто застосовують державні служби, пов'язані з безпекою та правопорядком. Ще один американець на ім’я Роберт Коллінз, вступаючи на роботу в одну з в'язниць штату Флорида, зіткнувся зі схожою проблемою: він змушений був повідомити свій пароль і логін на сайті Facebook для того, щоб адміністрація могла перевіряти чоловіка на можливі зв'язки в кримінальних колах.

Представники Facebook пригрозили роботодавцям юридичним розглядом, наголосивши на тому, що соціальна мережа дозволяє судити про характер і уподобання майбутніх співробітників.

Джерело: http://oko-planet.su/

Інші новини розділу