Знайдено сцену, на якій відбулася прем'єра "Ромео і Джульєтти" Автор: lesya · Опубліковано: 11.06.2012 16:54 · Розділ: Культура

Нещодавно групі британських археологів вдалося виявити у Лондоні фундамент сценічного майданчика та дерев'яну сцену "Завіса" (Сurtain), на якій відбулися прем'єри трагедії "Ромео і Джульєтта" та історичної п'єси "Генріх V" знаменитого драматурга Вільяма Шекспіра.

Фрагменти "Завіси", спорудженої в 1577 році, було виявлено в столичному районі Шоредітч на північ від Темзи. Про це повідомив представник Музею археології Лондона Кріс Томас.

За його словами, "Завіса" знаходилася неподалік одного з перших театрів британської столиці, який не мав назви. Його називали просто - "Театр" (The Theatre). Саме в цьому театрі великий англійський драматург вперше почав працювати з трупою "Слуги лорда-камергера".

Однак трохи згодом, посварившись з керівництвом "Театру", трупа Шекспіра розпочала будівництво своєї власної театральної будівлі – «Глобуса». Її будівництво завершилося у 1599 році. А поки велися роботи, вистави ставилися на підмостках "Завіси".

Виконавчий директор сучасного театру "Глобус" Нейл Констебл назвав відкриття археологів знаменною подією. Зауважимо також, що нинішня будівля "Глобусу" на південному березі Темзи розташована на відстані близько 200 метрів від місця первісного розташування театру, відтвореного за описами та знайденими при розкопках залишками фундаменту.

За словами Констебла, знахідка дозволить набагато повніше зрозуміти процес театральної творчості та всю глибину поневірянь Шекспіра, безсмертна спадщина якого не перестає приковувати увагу як у Британії, так і в інших країнах світу.

Нагадаємо також, що зараз у Лондоні, Стратфорді-на-Ейвоні, Единбурзі, Ньюкаслі та інших британських містах проходять численні заходи, присвячені спадщині поета та драматурга. Всі ці дійства відбуваються в рамках проведення Всесвітнього шекспірівського фестивалю, який розпочався 23 квітня - в день 396-ї річниці з дня смерті цієї легендарної постаті.

У "Глобусі" втілюють в життя грандіозний проект Globe To Globe, що в перекладі означає "В "Глобус" зі всієї земної кулі". На сцені цього знаменитого театру в рамках фестивалю планують поставити 37 п'єс, написаних Шекспіром, у виконанні десятків театральних труп з різних куточків земної кулі.

Джерело: http://www.ekhoplanet.ru

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?