Секс допомагає продавати Автор: lesya · Опубліковано: 11.06.2012 14:49 · Розділ: Психологія

Недавно вчені з університету Джорджії провели дослідження, в рамках якого вирішили проаналізувати сексуальний підтекст рекламних оголошень, які публікуються в журналах протягом останніх 30 років. Виявилося, таких оголошень насправді безліч.

«Рекламодавці використовують сексуальний підтекст в рекламі, оскільки він може бути надзвичайно ефективним», - прокоментував результати дослідження професор Том Райхарт з коледжу журналістики та масових комунікацій університету. "Секс допомагає продавати, оскільки він привертає увагу. Більшість людей звертають увагу на сексуальну інформацію, тому існує висока імовірність того, що така реклама не залишиться без уваги".

Окрім того, Райхарт розповів, що люди здебільшого звертають увагу на рекламу з повідомленнями про акції на кшталт "купи щось та отримай такий-то подарунок".

Секс в рекламі (фото з forsmi.ru)
Секс в рекламі (фото з forsmi.ru)

"Деякі юнаки насправді впевнені, що, обробивши тіло дезодорантом Axe, вони зведуть усіх жінок з розуму", - пояснив результати роботи учений. "Як виявилося, враження про бренд формується, в тім числі, і зображеннями в рекламному модулі. Сексуальні образи традиційно привертають увагу більшої кількості людей, ніж практичні або естетичні".

А трохи раніше інша група вчених провела дослідження, яке також стосується реклами. В результаті цього дослідження рекламодавці та чиновники охорони здоров'я, ймовірно, отримають доступ до прихованих у мозку даних. Вчені твердять, що такий доступ дозволить їм набагато ефективніше продавати продукти та просувати здоровий спосіб життя. Дослідження проводилося неврологами з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі. В рамках роботи фахівці використовували мозкові дані для прогнозу того, як аудиторія відреагує на рекламу.

Групі курців, які намагалися кинути палити, показували три різних тематичних рекламних ролика, в кінці кожного з яких демонструвався номер телефону національної Гарячої лінії з відмови від паління Інституту раку. Потім глядачів опитали, які з роликів були найбільш ефективними. Глядачі зауважили, що перша й друга реклами будуть ефективними, третя - ні. В ході перегляду реклами мозок учасників експерименту піддали функціональній магнітно-резонансній томографії.

Вчені також залучили експертів, які брали участь у створенні відповідної реклами. Експерти підтримали учасників експерименту щодо ефективності роликів.

«Наш мозок створений таким чином, щоб генерувати причини для наших вчинків», - зауважив професор психології Метью Ліберман. «Іноді ми вважаємо, що вигадані нами причини повинні бути вірними, однак дуже часто ця віра розходиться з тим, що є насправді. В нашому дослідженні ми обійшли подібні явища, діставшись до прихованої мудрості в мозку».

Джерело: http://innovanews.ru

Інші новини розділу