Інтернет було винайдено у 1934 році Автор: lesya · Опубліковано: 11.06.2012 12:45 · Розділ: Наука

А чи знаєте ви, що Інтернет було винайдено близько 80 років тому бельгійським мислителем на ім’я Поль Отле? Щоправда, тоді він, цей Інтернет, був лише концепцією, своєрідним уявним продовженням телефонного зв'язку і телебачення.

Цей факт, без сумніву, відомий історикам науки та техніки, нещодавно знову опинився в центрі уваги на Всесвітньому фестивалі науки в Нью-Йорку.

Почесним гостем круглого столу, на якому обговорювалися історія та перспективи Всесвітньої мережі, став Вінтон Серф, удостоєний звання «батько Інтернету» за винахід технології, яка лежить в основі Мережі, - системи маршрутизації пакетів даних TCP/IP. Зауважимо також, що робота над створенням цієї технології велася починаючи з 1960-х років в рамках американського військового проекту ARPAnet.

Концепція Інтернету
Концепція Інтернету

У даному контексті Алекс Райт, який відповідає за веб-сторінку газети «Нью-Йорк Таймс», нагадав усім присутнім, що називатися «батьком Інтернету» більше заслуговують інші. Так, ще у 1934 році Поль Отле, який прославився створенням теорії інформації, зрозумів, що дроти та радіохвилі, які об'єднують світ, одного дня почнуть використовуватися не лише для балачок і розваг - вони принесуть знання в кожен дім.

Поль описав систему, яка отримала назву Radiated Library. За нею кожен міг зателефонувати в бібліотеку та отримати інформацію з необхідної йому теми. Зрозуміло, ввести запит в пошукову систему в Інтернеті набагато простіше, однак Отле аж ніяк не міг догадуватися про сучасні технології.

Згідно з системою Отле бібліотекарі після вашого телефонного дзвінка розшукають відповідні книги та відправлять зображення сторінок на екран телевізора. Ця послуга отримала назву Televised Book. Отле зазначив, що було б зручно розділити екран на декілька частин, щоб мати можливість порівнювати відразу декілька книг – це були прототипи сучасних вікон і вкладок.

Від тоді, як Отле запропонував схрестити телефон і телевізор, майже нічого не змінилося. До сьогодні головними інтернет-провайдерами залишаються телефонні компанії та постачальники кабельного чи супутникового телебачення.

Джерело: http://science.compulenta.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.