Вчені: Важливо, не що ми їмо, а коли Автор: lesya · Опубліковано: 08.06.2012 12:41 · Розділ: Краса і здоров'я

Нещодавно вчені в результаті спеціального дослідження з’ясували, що час сніданку, обіду або вечері може бути настільки ж важливим для підтримки нормальної ваги, як і те, що саме ви їсте. Дослідження проводилася вченими з Інституту Біологічних Досліджень Солк.

Їсти слід удень (фото з novynar.com.ua)
Їсти слід удень (фото з novynar.com.ua)

Результати роботи фахівців опубліковані на сторінках журналу Cell Metabolism, що перекладається як «Клітинний метаболізм». Експеримент учених базувався на спостереженнях за мишами, раціон харчування яких містив велику кількість жирів. Мишей поділили на дві групи - першій групі мишей дозволяли харчуватися лише вдень, протягом 8 годин, а другій не робили ніяких обмежень, ті могли їсти в будь-який період доби. І незважаючи на те, що миші з першої групи з'їдали таку ж саму кількість їжі, як і решта гризунів, ожиріння та інших метаболічних захворювань вчені у них не спостерегли.

Вчені говорять, що ожиріння може бути частково пов'язане з невідповідністю між графіком прийому їжі та графіком роботи тіла. Науковий співробітник інституту Сатчідананда Панда пояснює: «Кожен орган людини має свій власний «годинник». Приміром, печінка і кишечник можуть працювати з максимальною ефективністю лише певну кількість годин протягом дня, решту ж часу вони просто «сплять». Саме тому ці метаболічні цикли мають життєво важливе значення для різних процесів, в тім числі і для падіння холестерину та виробництва глюкози. Відповідно, саме ці органи повинні бути «включені» під час споживання їжі та «вимкнені» під час перерв, або навпаки. Нормальні метаболічні цикли можуть порушуватися, коли людина харчується нерегулярно - протягом дня та навіть вночі».

Останнім часом наші харчові звички змінилися. Ми пізно лягаємо спати, маємо більший вибір продуктів харчування, кошти для того, щоб купувати їх у надмірних кількостях. Результати проведеного фахівцями дослідження доводять, що обмежене харчування може мати велике значення для підтримки нормальної ваги.

Джерело: http://www.zdr.ru/news

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.