Характер впливає на тривалість життя Автор: lesya · Опубліковано: 08.06.2012 09:30 · Розділ: Наука

Нещодавно американські вчені провели спостереження за групою довгожителів, в результаті якого дійшли висновку, що секрет тривалості їхнього життя криється не лише в генетичній схильності, але і в позитивному ставленні до навколишнього світу та бажанні відкрито виражати свої емоції.

До цього часу дослідження, в рамках яких вивчалися генетичні особливості довгожителів, спрямовувалися в основному на визначення таких факторів, як рівень «хорошого» холестерину та різноманітних фізіологічних параметрів. І лише недавно фахівці з медичного коледжу Альберта Ейнштейна виявили, що характер людини так само впливає на її здоров'я та самопочуття, як і спадковість чи спосіб життя.

Оптимісти живуть довше (фото з bankstatey.com)
Оптимісти живуть довше (фото з bankstatey.com)

Дослідження групи довгожителів стало частиною великого проекту, який включав у себе аналіз даних більше 500 євреїв-ашкеназі, вік яких перевищив 95-літній рубіж, та 700 їхніх нащадків.

Для експерименту фахівці обрали саме східноєвропейських євреїв через те, що вони є генетично однорідними, а це значно полегшує завдання виявлення факторів, які впливають на довголіття. В дослідженні вчених взяли участь 243 довгожителя, 75% з яких - жінки у віці приблизно 97 років.

«На початку нашого експерименту я думав, що ми матимемо справу з дратівливими та жалюгідними людьми, - розповів директор Інституту старіння медичного коледжу Альберта Ейнштейна Нір Барзілай. - Та коли ми вивчили особистості їхнього характеру, то зрозуміли, що більшості з них притаманні оптимізм, бажання відкрито виражати емоції, спокій та соціальна активність. Ці люди вважали, що сміх є важливою частиною життя кожного з нас».

За даними окремих наукових робіт, характер людини може змінюватися і після 70 років, отож вчені не можуть з точністю визначити, чи дотримувалися респонденти такого погляду на життя впродовж довгих років або ж стали оптимістами лише в останні роки.

«Жінки завжди жили довше, ніж чоловіки, а це особливо помітно в похилому віці. Однак є два фактори, які компенсують цю перевагу. По-перше, чоловіки можуть намагатися підтримувати хорошу фізичну форму, що обов’язково дасть хороший результат. По-друге, незважаючи на те, що жінки живуть довше, вони в будь-якому віці набагато частіше хворіють. На даний час ми проводимо спостереження за потомством довгожителів, і це дозволить нам перевірити наші висновки», - розповів Нір Барзілай.

Фахівці пояснюють цей взаємозв’язок наступним чином. Справа тут в імунній, нервовій та ендокринній системах, які є основними системами регуляції життєдіяльності організму. Трохи раніше фахівці отримали дані, згідно із якими літні люди з генетично заданим високим рівнем запалення при наявності депресії вирізняються вищою смертністю у порівнянні з людьми без депресії або з депресією, однак з генетично слабкою запальною відповіддю.

Окрім того, фахівці твердять, якщо у людини спокійний характер і вона незворушно сприймає стресові ситуації, які трапляються чи не щодня, то така людина знаходиться у вигіднішому положенні в порівнянні з тими, хто реагує на неприємності агресивно або нервово.

Джерело: http://www.rbcdaily.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.