Розробка британців споживатиме за сеанс прання тільки стакан води Автор: Вікторія · Опубліковано: 23.06.2009 12:13 · Розділ: Нові технології

Британська компанія "Ксерокс" повідомила про створення пральної машини, що споживатиме на 90% менше води та на 30% менше електроенергії, ніж звичайна машина. Крім того, новий винахід споживатиме мінімальну кількість прального порошку.

Нова технологія, що дозволяє при звичайному завантаженні одягу (кілька кілограм) обмежуватися стаканом води, розроблена компанією спільно з вченими університету англійського міста Лідс.

Фото взяте з сайту current.com
Фото взяте з сайту current.com

Економити воду, як повідомляє газета "Таймс", дозволяють дрібні нейлонові зерна, що абсорбують бруд в умовах підвищеної вологості. Після прання вони провалюються через грати в спеціальну камеру і можуть використовуватися до ста разів.

Саме тому для прання потрібно всього кілька сотень грамів води і зовсім незначну кількість прального порошку. Компанія "Ксерокс" має намір спочатку постачати нові машини в комерційний сектор, зокрема в хімчистки та готелі, а потім вони стануть доступні для решти споживачів.

Джерело inauka.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.