До Києва привезли єдину в світі "футбольну" ікону Автор: lesya · Опубліковано: 06.06.2012 09:49 · Розділ: Культура

Цими днями до Києва привезли вельми суперечливу ікону, яка свого часу викликала здивування та навіть обурення у суспільстві. Однак згодом церква все-таки постаралася зрозуміти задум митця, визнавши його роботу витвором мистецтва, а не ганебним кітчем. На іконі, написаній народним художником з села Фитьків, що на Івано-Франківщині, Василем Стефураком, зображена Богоматір з маленьким Ісусом, який нібито тримає в руках футбольний м'яч. Насправді Христос цей м’яч благословляє. Доволі сміливо, чи не правда?

Однак іконописець пояснив свій задум: іконою він хотів передати своє бачення футболу. Художник вважає, що він об'єднує людей не лише в спорті, а й духовно, ніби підносячи їх.

Іконописець зізнався, що ідея створити подібну композицію з’явилася в нього вже дуже давно. Автор мав намір присвятити її київському "Динамо" – команді, за яку вболівав з 1975 року. Однак його мучили сумніви, і лише після знайомства з Рагулі Васідзе, грузинським драматургом і режисером, який уже протягом 20 років живе і працює в Україні, художник наважився втілити свою мрію в життя.

В рамках благодійного фестивалю «Великий м’яч», організованого Васідзе, ікона Стефурака була презентована влітку 2009 року в Коломиї. Запрошені на свято єпископ Коломийсько-Чернівецької єпархії Микола Симкайло та православний священик благословили проект.

За словами представників церкви, ікону тоді не освячували, як помилково писала преса. Просто церква постаралася зрозуміти ідею майстра та прийняти її. На сьогоднішній день Рагулі Васідзе зберігає єдину «футбольну» ікону в себе вдома. «Вона завжди зі мною, їздить разом з фестивалем по різних містах», - говорить Рагулі.

Тепер ікона відвідала Київ. Далі фестиваль завітає у Донецьк та Харків. А по завершенню чемпіонату поїде до Італії та Франції. До речі, повідомляється також, що в плани Васідзе не входить демонструвати ікону як якусь дивину. Його публічний проект - це велика за розмірами сітка-гамак, зроблена у вигляді футбольного поля, на якій кожен бажаючий може зав'язати свій вузлик, щоб відчути єдність з іншими.

Джерело: http://news.siteua.org/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?