На зміну золоту та платині прийде паладій Автор: lesya · Опубліковано: 05.06.2012 19:55 · Розділ: Цікаві факти

За словами експертів, сьогодні дедалі більше компаній-виробників ювелірних прикрас використовують для своїх колекцій не такі звичні нам золото чи платину, а… паладій.

Паладій – один з найбільш рідкісних металів у природі. Його виокремлюють з платинової руди. Для порівняння фахівці наводять такі дані: золото в руді зустрічається в 10 разів частіше, ніж паладій. За твердженням фахівців, на сьогоднішній день золото досягло максимуму в своїй ціні, в той час як цінність паладію продовжуватиме зростати з року в рік.

Прикраси з паладію (фото з goldural.ru)
Прикраси з паладію (фото з goldural.ru)

Окрім того, паладій має низку переваг у порівнянні з іншим дорогоцінним металом – платиною. Насамперед, він є набагато міцнішим, ніж золото і платина, які традиційно використовуються в ювелірній промисловості. А ще паладій має меншу густину, а це означає, що він є легшим за інші метали. Саме тому з паладію легко можна виготовляти ювелірні прикраси, які поєднуватимуть в собі великий об'єм та невелику вагу. Прикраси з паладію не тьмяніють навіть через багато часу і гарантовано не викликають алергії навіть у тих, хто схильний до цього захворювання.

До речі, цей фантастичний дорогоцінний метал уже сьогодні користується популярністю серед багатьох ювелірних компаній. Так, відома французька компанія «Cartier» частенько використовує паладій в своїх колекціях годинників та ювелірних прикрас. Зауважимо, що модний дім «Cartier» вже не вперше прославився своїм новаторством - на початку минулого століття саме його представники популяризували платину; сьогодні ж у компанії з'явився новий фаворит - паладій. Здебільшого з цього дорогоцінного металу виготовляють прикраси та різні аксесуари для чоловіків: ручки, запальнички, брелоки, та, звичайно ж, годинник.

Окрім того, за словами експертів, вартість паладію за кілька років виросла більше ніж на 500%, і він став одним з найдорожчих металів світу.

Джерело: http://infuture.ru

Інші новини розділу