Фахівці "Лабораторії Касперського" виявили "найскладніший вірус у світі" Автор: lesya · Опубліковано: 04.06.2012 15:12 · Розділ: Нові технології

Нещодавно спеціалістам російської компанії «Лабораторія Касперського», яка займається розробкою антивірусних систем та програмного забезпечення для захисту від кіберзагроз, вдалося виявити «найскладніший вірус у світі». Мова йде про нового «черв'яка», який встиг заразити сотні комп'ютерів в таких країнах, як Іран, Судан, Сирія, Ліван, Саудівська Аравія та Єгипет.

Експерти відзначають, що вірус складається з безлічі незалежних модулів, які можуть виконувати найрізноманітніші види атак - від крадіжки даних до кібершпіонажу. Так, приміром, виявлений нещодавно троян може віддалено змінювати настройки на ПК, вмикати мікрофон, відправляти файли, записувати розмови в онлайн-чатах, перехоплювати паролі та, натискаючи на необхідні клавіші, робити скріншоти екрану.

Новий вірус займається шпіонажем (фото з ru.euronews.com)
Новий вірус займається шпіонажем (фото з ru.euronews.com)

При цьому вірус, який отримав назву Flame, проникає на комп'ютер з «флешки» або по локальній мережі.

До цього часу найскладнішим у технічному плані вважався вірус Stuxnet, який міг завдати суттєвих фізичних збитків заводам, електростанціям та іншим промисловим об'єктам. Вперше про цього «черв'яка» світ дізнався в червні 2010 року, коли він заразив комп'ютери на Бушерській АЕС в Ірані, зруйнувавши всі двигуни уранових центрифуг, різко знижуючи або збільшуючи частоту обертання конвертера.

Фахівці вперше помітили Flame в серпні 2010 року. З того часу він встиг заразити більше 600 об'єктів, в тім числі й комп'ютери приватних осіб, компаній, освітніх та урядових установ. Цей «надскладний» вірус «важить» 20 мегабайт, а це в двадцять разів більше, ніж його попередник Stuxnet.

За словами представника «Лабораторії Касперського» Віталія Камлюка, на даний час принцип дії Flame до кінця не з’ясований, і на ретельний аналіз трояна може піти кілька років. Фахівець також припустив, що вірус такої складності неможливо створити самому, отож, скоріше за все, його розробники користувалися підтримкою уряду.

Джерело: http://www.newsboy.ru

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.