Американці створили шприц без голки Автор: lesya · Опубліковано: 31.05.2012 08:13 · Розділ: Медицина

Цими днями американські вчені представили світові свій новий винахід - шприц, здатний вприскувати ліки без використання голки. Результати дослідження, проведеного під керівництвом професора Іана Хантера з Массачусетського технологічного інституту (MIT), опубліковані в журналі Medical Engineering & Physics.

Винахід працює наступним чином: в основі пристрою - сила, з якою електромагнітне поле впливає на точкову заряджену частку, - сила Лоренца. Всередині шприца розташований потужний магніт, невеликий за розмірами. Навколо нього розташована спеціальна дротяна котушка. До котушки прикріплений поршень, частину якого слід помістити всередину ампули з ліками.

Шприц без голки
Шприц без голки

Під дією сили струму котушка змушує рухатися поршень, "викидаючи" ліки з ампули зі швидкістю 314 метрів на секунду. Ця швидкість не набагато нижча швидкості звуку. Струмінь рідини завширшки з комариний хобот проколює шкіру, вприскуючи ліки в тканини на необхідну глибину. Для того, щоб полегшити введення та сприйняття препарату організмом, швидкість потоку ліків після проникнення під шкіру знижується.

Змінювати швидкість та тиск рідини, а також глибину проникнення ліків під шкіру можна за допомогою сили струму. За словами авторів розробки, їхній пристрій має доволі широкий спектр регульованих параметрів, що дозволяє робити ін'єкції навіть через барабанну перетинку.

"Відомо, що для введення препарату дитині не потрібно такого ж високого тиску рідини, як для дорослого. Наш пристрій дозволяє змінювати тиск, в чому його основна перевага", - говорить один із авторів розробки Кетрін Хоган. На сьогоднішній день вчені працюють над створенням нової версії шприца, який би дозволив впорскувати під шкіру та в м’язові тканини порошкові препарати.

За словами дослідників, нова розробка стане в нагоді не лише пацієнтам, які з різних причин бояться ін'єкцій, а й співробітникам медичних установ. За даними Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC), співробітники медичних закладів до 385 тисяч разів на рік потерпають від випадкових уколів шприцами.

Нагадаємо також, що в 2010 році американські вчені розробили унікальну методику вакцинації людей, запропонувавши замість непотрібних хвороботворних ін’єкцій використовувати спеціальні пластирі-щеплення.

Джерело: http://ivona.bigmir.net

Інші новини розділу