Освічені європейці їли мерців і пили кров до початку XX століття Автор: lesya · Опубліковано: 30.05.2012 19:30 · Розділ: Наука

Порівняно недавно південнокорейські митники затримали вантаж з Китаю з 17 тисячами чудодійних пігулок, які нібито лікують всі хвороби. З'ясувалося, що ці пігулки наповнені подрібненими в порошок висушеними тілами мертвонароджених немовлят та ембріонів. Розгорівся страшний скандал: новина викликала в суспільстві страх і огиду. Однак ще якихось сто років тому людоїдство в Європі сприймали зовсім по-іншому.

Так, «культурні» європейці «бавилися» канібалізмом аж до початку XX століття, а в XIX столітті мумії та частини трупів широко застосовувалися в медицині.

Європейці пили кров з метою лікування (фото з dobrochan.ru)
Європейці пили кров з метою лікування (фото з dobrochan.ru)

І ось недавно Луїза Ноубл, фахівець з англійської літератури з університету Нової Англії в Австралії, зацікавилася питанням канібалізму, прочитавши останні рядки вірша «Алхімія любові», написаного англійським поетом Джоном Донном (1572-1631), в яких чомусь згадувалася мумія.

Дослідивши твори найзнаменитіших авторів минулих століть, Луїза написала книгу «Медичний канібалізм в ранній сучасній англійській літературі та культурі». В ній розповідається, що європейці свого часу лікували всі хвороби за допомогою добавок і мікстур, виготовлених на основі людських кісток, жиру та крові.

В основі медичного канібалізму лежала теорія, згідно з якою для того, щоб вилікувати хворобу в якомусь органі або частині тіла, необхідно цей орган з'їсти. В результаті головні болі лікувалися порошком зі стовченого черепа, а кров чистили чужою кров'ю.

Приміром, Томас Вілліс, видатний англійський лікар XVII століття, лікував інсульти мікстурою зі стовченого черепа і шоколаду. А англійський король Карл II (1660-1685) полюбляв змішувати цей порошок з вином…

Не менш корисним вважався й людський жир, який «лікував» подагру та добре загоював рани. В Німеччині людським жиром змащували бинти. Мохом, який ріс на могилах, лікували носові кровотечі та епілепсію, а людська кров відновлювала життєві сили організму. З крові навіть виготовляли мармелад.

Навіть сам Леонардо да Вінчі свого часу написав: «Ми зберігаємо наше життя завдяки смертям інших людей. У мертвому тілі зберігається байдуже життя, яке прокидається, коли возз'єднується з шлунками живих».

Джерело: http://x-torrents.org

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.