10 неймовірних допінгів Автор: lesya · Опубліковано: 30.05.2012 15:24 · Розділ: Цікаві факти

Часом люди для відновлення сил організму чи для їх підвищення використовують дивні та навіть небезпечні речі. Пропонуємо вашій увазі декілька речовин, які наші предки та сучасники використовували в якості допінгу.

1. Стрихнін, відомий як смертельна отрута, допомагав американському бігунові Томасу Хіксу, який брав участь в Олімпійському марафоні 1904 року. Спортсмен приготував собі гримучий коктейль: стрихнін змішав з бренді та яєчним білком. На фініші йому знадобилася допомога медиків, і Томас мало не помер, однак золоту медаль все-таки отримав.

2. Ослячі копита. Давньоєгипетські спортсмени для покращення своїх результатів вживали копита абіссінських ослів. Їх перетирали на порошок, потім варили в олії і приправляли шипшиною, щоб приховати характерний неприємний запах.

3. Солодкий ефір. Кубики цукру в ефірі використовувалися у 1870-их роках з метою допомоги велогонщикам подолати 144-годинну гонку. Коли цього не вистачало, тренери додали до чудодійного ефіру нітрогліцерин кокаїн з дрібкою м'яти для аромату.

Соду використовують як допінг (фото з lifestyle.if.ua)
Соду використовують як допінг (фото з lifestyle.if.ua)

4. Питна сода. Низка сучасних плавців використовують в якості допінгу звичайну соду. Ця речовина підвищує рівень pH в організмі, скорочуючи рівень кислоти, виробленої м'язами спортсменів, а це допомагає їм залишатися у формі. Однак цей допінг може вилитися в діарею.

5. Ультрафіолетове випромінювання. У 1930-х роках радянські вчені виявили, що якщо бігунів перед забігом на 100-метрову дистанцію піддати ультрафіолетовому випромінюванню, то це підвищить їхній результат. Через 10 років німецькі дослідники зафіксували покращення результатів і в області велогонок.

6. Наприкінці 1800-х років фізіолог Чарльз Браун-Секард став зачинателем найбридкішого допінгу: вчений ввів собі сироватку з суміші сперми собаки та морської свинки. За словами вченого, ця сироватка робила його сильнішим та навіть «подовжувала дугу його сечі». І хоча Браун-Секард суттєво перебільшив користь власного відкриття, воно стало попередником допінгових речовин, розроблених на основі гормонів.

7. Галюциногенні гриби були допінгом для олімпійців третього століття.

8. А в провінціях Штирія та Тіроль австрійські лісоруби для покращення своїх результатів використовували миш'як, який приймали також для покращення та стимулювання процесу травлення.

Джерело: http://votrube.ru

Інші новини розділу